Oblany sprawdzian reprezentacji Polski w futsalu

Kilka dni przed niezwykle ważnym spotkaniem z reprezentacją Azerbejdżanu reprezentacja Polski w futsalu przegrał w Kołobrzegu z Ukrainą 1:4.

Michał Piegza
reprezentacja Polski w futsalu  WP SportoweFakty / Na zdjęciu: reprezentacja Polski w futsalu
Nie tak reprezentanci Polski w futsalu wyobrażali sobie ostatni sprawdzań przed wtorkową potyczką z Azerbejdżanem. W ostatnim teście przed potyczką w eliminacjach do mistrzostw świata wybrańcy Błażeja Korczyńskiego zagrali z Ukrainą.

Rywale prowadzenie objęli w 14. minucie. Wynik nie zmienił się do przerwy. Po zmianie stron Ukraińcy stopniowo podwyższali prowadzenie. Polacy honor uratowali w ostatniej minucie.

Przypomnijmy, że we wtorkowej potyczce z Azerami stawką jest 1. miejsce w grupie. Jeśli Biało-Czerwoni chcą je zająć, to muszą pokonać rywali co najmniej dwoma bramkami. Dodajmy, że z 2. miejsca także można awansować. Na pewno jednak trzeba wcześniej ograć Azerbejdżan.

Polska - Ukraina 1:4 (0:1)
Madziąg 40' - Abakszyn 14', 38', Siryj 28', 35'

Skład reprezentacji Polski: Michał Kałuża - Michał Kubik, Mateusz Mrowiec, Tomasz Kriezel, Krzysztof Elsner oraz Łukasz Błaszczyk i Mateusz Madziąg, Patryk Hoły,  Remigiusz Spychalski, Sebastian Leszczak, Paweł Kaniewski, Jakub Raszkowski, Dominik Śmiałkowski.

Oglądaj NA ŻYWO mecze Fogo Futsal Ekstraklasy! (link sponsorowany)
Reprezentacja Polski pokona we wtorek Azerbejdżan?