Cóż za emocje! Clearex Chorzów wrócił zza światów!

Clearex Chorzów wrócił do żywych. Przez moment 5-krotni mistrzowie Polski w wirtualnej tabeli byli w I lidze. Jednak w potyczce z AZS-em UŚ Katowice gospodarze odrobili straty i wygrali 6:4.

Michał Piegza
drużyna Clearexu Chorzów Materiały prasowe / Na zdjęciu: drużyna Clearexu Chorzów
W piątkowy wieczór mogliśmy poznać pierwszego spadkowicza z Fogo Futsal Ekstraklasy. Notujący fatalne wyniku w rundzie rewanżowej Clearex w Chorzowie grał mecz o wszystko.

W trwającym sezonie Fogo Futsal Ekstraklasy transmisje meczów do zobaczenia w Pilot WP!

Rywalem drużyny prowadzonej przez Rafała Krzyśkę był beniaminek AZS UŚ Katowice, czyli ostatni zespół jaki Clearex pokonał w lidze. Było to jednak jesienią.

Przed meczem sprawa była jasna. Zwycięstwo gospodarzy pozostawiało ich w grze o utrzymanie, wygrana Akademików na 99 procent dawała im utrzymanie.

Spotkanie świetnie rozpoczęli miejscowi. W 4. minucie wynik otworzył Sebastian Brocki. Na przerwę to jednak goście schodzili prowadząc 2:1. Po zmianie stron chorzowianie starali się wyrównać, ale w kapitalnej formie znajdował się bramkarz Akademików Jewgenij Kozłow.

To przyjezdni zdobyli trzecią bramkę, kiedy środkiem pola od własnej bramki przebiegł Matheus Lemes. Obrońcy gospodarzy zamiast atakować rywala, zrobili mu autostradę do bramki. Chwilę później zrobiło się 1:4.

Clearex poderwał się do ataku i w pięć minut zdobył cztery gole. Zrobiło się 5:4 i to chorzowianie byli bliżej kolejnych trafień. Goście nie byli w stanie wyrównać, strzelili gola za to gospodarze i tym samym odjechali katowiczanom na dwie bramki. W emocjonującej końcówce więcej goli już nie padło.

Dzięki wygranej Clearex zbliżył się do Akademików na dwa punkty. Katowiczanie mają przed sobą w sezonie do rozegrania jeszcze jeden mecz, z AZS-em Darkomp Wilanów, a w ostatniej serii pauzują. Chorzowianie zmierzą się jeszcze w Lubawie z Constractem i podejmą Akademików z Warszawy.

Clearex Chorzów - AZS UŚ Katowice 6:4 (1:2)
Brocki 4', 32', Seget 27', 30', Mizgajski 28', Borkowski 37' - Golly 16', Lemes 19', 23', Piskorz 26'

Następne mecz zaplanowano na sobotę i niedzielę. Spotkania ligowe na żywo oraz z odtworzenia można oglądać na platformie Pilot WP.