El. MŚ w futsalu: nieudany początek reprezentacji Polski

Od porażki reprezentacja Polski rozpoczęła II fazę eliminacji do mistrzostw świata w futsalu. Biało-Czerwoni przegrali w Koszalinie z Serbią 1:2.

Michał Piegza
Michał Kubik WP SportoweFakty / Marcin Chyła / Na zdjęciu: Michał Kubik
Reprezentacja Polski rozpoczęła kolejną fazę eliminacji do mistrzostw świata, które w 2024 roku odbędą się w Uzbekistanie. Pierwszym rywalem w Elite Round była Serbia.

Dla Biało-Czerwonych to rywal niewygodny, z którym Polakom udało się wygrać do tej pory raz.

Podopieczni Błażeja Korczyńskiego źle rozegrali 1. połowę. W niej padły dwie bramki, obie zdobyli Serbowie. Nadzieje na co najmniej punkt wróciły chwilę po przerwie, kiedy gola dla naszej reprezentacji zdobył Tomasz Lutecki.

Później Polacy nie byli w stanie sforsować obrony rywala. W nerwowej końcówce Biało-Czerwoni zmarnowali kilka dpbrych okazji. Najlepszą z nich Mikołaj Zastawnik, który w 37. minucie nie był w stanie wbić piłki do siatki z dwóch metrów. Z ostrego kąta uderzył obok słupka. Ostatecznie goście mogli cieszyć się z trzech punktów.

Dodajmy, że do finałów awansuje zwycięzca grupy. Cztery najlepsze drużyny z 2. miejsc, spośród pięciu grup utworzy pary barażowe, których zwycięzcy także wywalczą przepustki na mistrzostwa świata.

Kolejnym rywalem Polaków będą Ukraińcy. Mecz odbędzie się 20 września na Węgrzech, w Berettyoujfalu. W grupie, oprócz wspomnianych dwóch reprezentacji, Biało-Czerwoni walczyć będą także z Belgami.

Polska - Serbia 1:2 (0:2)
Lutecki 21' - Matijević 7', Petrov 12'

Skład reprezentacji Polski: Michał Kałuża, Bartłomiej Nawrat - Mikołaj Zastawnik, Tomasz Lutecki, Mateusz Mrowiec, Tomasz Kriezel, Michał Kubik, Mateusz Madziąg, Piotr Skiepko,  Kacper Sendlewski, Kamil Surmiak, Sebastian Leszczak, Michał Marek, Sebastian Szadurski.

Co to było! Efektowna wygrana Polaków. Siedem bramek jednego zawodnika!