Co to było! Efektowna wygrana Polaków. Siedem bramek jednego zawodnika!

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Tomasz Wiktor / Na zdjęciu: Mikołaj Zastawnik
PAP / Tomasz Wiktor / Na zdjęciu: Mikołaj Zastawnik

Reprezentacja Polski w futsalu przebywa na zgrupowaniu w Chorwacji. Biało-Czerwoni mają za sobą drugie spotkanie towarzyskie. Podopieczni Błażeja Korczyńskiego ponownie pokonali Szwedów, tym razem 8:3.

Po wygranej 2:1 we wtorek ze Szwedami Polacy po raz drugi spotkali się z reprezentacją Trzech Koron w ramach meczu towarzyskiego.

Rywale Biało-Czerwonym opór potrafili postawić jedynie do przerwy. Szwedzi prowadzili nawet 2:0, ale jeszcze w 1. połowie Mikołaj Zastawnik zdobył dwie bramki i po dwudziestu minutach był remis.

Po zmianie stron trwał koncert futsalisty Rekordu Bielsko-Biała, który łącznie w spotkaniu zdobył siedem goli. Jednego dołożył Kacper Sendlewski. Szwedów w 2. połowie stać było na jedną bramkę. W efekcie Polacy zwyciężyli 8:3.

W czwartek Polacy mają dzień przerwy podczas zgrupowania w Chorwacji, a w piątek rozegrają pierwsze spotkanie w ramach turnieju towarzyskiego. Rywalem zespołu Błażeja Korczyńskiego będzie San Marino. Z kolei w niedzielę, w drugiej potyczce turniejowej, Polacy zmierzą się ze Szwedami.

Polska - Szwecja 8:3 (2:2) Mikołaj Zastawnik 18', 20', 27', 28', 35', 38', 39', Kacper Sendlewski 32' - Fredrik Soderqvist 15', Fehim Smajlovic 16', Haidar Bejan 33'

Skład reprezentacji Polski: Tomasz Warszawski - Michał Kubik, Mikołaj Zastawnik, Tomasz Lutecki, Tomasz Kriezel oraz Bartłomiej Nawrat i Piotr Skiepko, Maciej Jankowski, Kacper Sendlewski, Kamil Surmiak, Sebastian Leszczak, Mateusz Mrowiec, Jakub Raszkowski.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
W trzecim meczu Polacy ponownie pokonają Szwedów?