Clearex Chorzów odzyskał nadzieję

Dopiero drugie zwycięstwo w sezonie odniósł Clearex. Chorzowianie pokonali w derbach Sośnicę Gliwice 5:2 i mogą z większą nadzieją spoglądać w tabelę.

Michał Piegza
Michał Piegza
drużyna Clearexu Chorzów Materiały prasowe / Na zdjęciu: drużyna Clearexu Chorzów
Zawodnicy Clearexu Chorzów w sezonie 2023/24 wygrali dopiero po raz drugi. Zespół 5-krotnych mistrzów Polski, w niezwykle ważnym meczu dla układu w dole Fogo Futsal Ekstraklasy, podejmował Sośnicę Gliwice, która miała od gospodarzy zaledwie punkt mniej.

Mecze Fogo Futsal Ekstraklasy można oglądać za pośrednictwem platformy Pilot WP!

W chorzowskiej hali w sobotę łącznie padło siedem goli. Clearex wygrał 5:2 i mimo, że wciąż plasuje się w zagrożonej strefie, to z większymi nadziejami może oczekiwać kolejnych spotkań.

- Za nami bardzo trudne spotkanie. Do przerwy mieliśmy dużo okazji, ale wygrywaliśmy tylko 1:0. W 2. połowie szybko straciliśmy gola. Wierzyliśmy w wygraną. Zespół był zmobilizowany - przyznał trener Clearexu Wojciech Dobrzyński w rozmowie z TV Futsal Ekstraklasa. - Ciężki mecz. Było w nim dużo walki i zaangażowania. Tak jak wszyscy przypuszczali. Nie ważne jak, ale mamy trzy punkty - dodał Mariusz Seget.

Po kolejnej porażce nie załamują się zawodnicy beniaminka. Sośnica wciąż czeka na historyczne zwycięstwo w lidze. - Wygrał zespól bardziej zdeterminowany. Lepszy piłkarsko, skoro strzelił pięć bramek, a my dwie - powiedział trener Łukasz Kujawa. - Wierzymy w naszą formułę przygotowań, nie zamierzamy nic zmieniać. To w końcu zacznie przynosić efekty - uzupełnił. - Naszym problemem jest brak skuteczności. Nie do końca zasłużona przegrana - podsumował Jakub Grzybowski.

Mecze Fogo Futsal Ekstraklasy można oglądać za pośrednictwem platformy Pilot WP.

Czytaj także:
Constract nie ma już kompletu. Mistrz nie rozpacza po stracie punktów
Oddech Clearexu Chorzów. Derby dla Legii Warszawa!

Oglądaj NA ŻYWO mecze Fogo Futsal Ekstraklasy! (link sponsorowany)

Czy Clearex Chorzów utrzyma się w Fogo Futsal Ekstraklasie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×