Niespodzianka w Toruniu. Legia Warszawa przegrała

Mnóstwo emocji było w niedzielnych meczach Fogo Futsal Ekstraklasy. Po komplet punktów sięgnęły zespoły BSF ABJ Bochnia i Piasta Gliwice. Remisem zakończyła się potyczka w Toruniu.

Michał Piegza
 Materiały prasowe / Łukasz Leski /
W niedzielę dokończono 13. kolejkę Fogo Futsal Ekstraklasy. Do niespodzianki doszło w Toruniu.

Mecze Fogo Futsal Ekstraklasy można oglądać za pośrednictwem platformy Pilot WP!

Zawodnicy FC Reiter byli faworytem w potyczce z beniaminkiem Sośnicą. Zespół z Gliwic czeka na premierowe zwycięstwo w rozgrywkach. Do przerwy to nowicjusz prowadził.

W 2. połowie gospodarze trafili dwukrotnie i wydawało się, że zainkasują komplet punktów. Sośnica walczyła do końca i trafiła na 2:2. Zdobyty punkt zbytnio nie zmienił trudnej sytuacji gości.

Sporo namęczyć, aby odnieść zwycięstwo, musiał się inny zespół z Gliwic. Piast do przerwy prowadził z beniaminkiem We-Met FC Kamienica Królewska 2:0, ale po zmianie stron goście postawili gospodarzom trudne warunki. Ostatecznie drużyna Orlando Duarte zwyciężyła 5:3 i wróciła na pozycję wicelidera Fogo Futsal Ekstraklasy.

Piątej porażki w sezonie doznała Legia. Zespół ze stolicy dopiero w końcówce meczu w Bochni z BSF ABJ zaczął gonić rywala. Goście ze stanu 1:4 doprowadzili do wyniku 3:4, ale na więcej zabrakło czasu. W efekcie miejscowi w tabeli zbliżyli się do Legii na trzy punkty.

13. kolejka Fogo Futsal Ekstraklasy:

BSF ABJ Bochnia - Legia Warszawa 4:3 (2:1)
Biel 17', 36', Cabalceta 20', Wędzony 22' - Grzyb 12', Rui Pinto 35', Pereira (sam.) 39'

Piast Gliwice - We-Met Futsal Club Kamienica Królewska 5:3 (2:0)
Bertoline 4', 32', Gonzalez 10', Varela 33', Gitahy 34' - Dobek 24', Stencel 27', Mera 35'

FC Reiter Toruń - Sośnica Gliwice 2:2 (0:1)
Zboralski 24', Waszak 30' - Kiełpiński 3', Barański 33'

Mecze Fogo Futsal Ekstraklasy można oglądać za pośrednictwem platformy Pilot WP.