Porażka polskich futsalistów. Zadecydowała końcówka

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Marcin Chyła / Na zdjęciu: reprezentacja Polski w futsalu
WP SportoweFakty / Marcin Chyła / Na zdjęciu: reprezentacja Polski w futsalu

Reprezentacja Polski w futsalu ma za sobą pierwsze spotkanie kontrolne. W meczu z Czechami Biało-Czerwoni przegrali 2:3.

Jak co roku, w czerwcu reprezentacja Polski w futsalu przebywa na zgrupowaniu w Chorwacji, gdzie rozgrywa mecze kontrolne. Jest to jeden z etapów przygotowań do eliminacji do mistrzostw Europy.

W pierwszym sprawdzianie rywalem wybrańców Błażeja Korczyńskiego byli Czesi. W meczu padło pięć bramek. Strzelanie rozpoczęli Polacy, którzy prowadzili po golu Jacka Dzienisa. Rywale wyrównali w 13. minucie.

Trzy minuty po zmianie stron Biało-Czerwono trafili na 2:1 po golu samobójczym rywali. Radość Polaków ponownie trwała krótko. Czesi wyrównali w 26. minucie. Wydawało się, że potyczka zakończy się remisem. Niestety, na minutę przed końcem Dominik Havlin zdobył gola na wagę wygranej Czechów.

Obie reprezentacje zmierzą się ze sobą raz jeszcze, w najbliższy czwartek.

Polska - Czechy 2:3 (1:1) Jacek Dzienis 11', Mataj Maur (sam.) 23' - David Drozd 13', Michal Holy 26', Dominik Havlín 39'

Skład reprezentacji Polski: Krzysztof Iwanek - Michał Kubik, Jacek Dzienis, Mikołaj Zastawnik, Tomasz Kriezel. Grali także: Tomasz Warszawski, Bartłomiej Nawrat oraz Mateusz Madziąg, Maciej Jankowski, Paweł Kaniewski, Kamil Surmiak, Tomasz Lutecki, Miłosz Krzempek, Jakub Raszkowski, Rajmund Siecla.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty