Rekord Bielsko-Biała mistrzem Polski w futsalu!

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / jadamska97 / Rekord Bielsko-Biała po dwóch latach ponownie mistrzem Polski

Po czwartym meczu finałowym play-off Fogo Futsal Ekstraklasy poznaliśmy mistrza Polski. Rekord Bielsko-Biała pokonał w Lubawie Constract 5:3 i po dwóch latach wrócił na mistrzowski tron.

Już w piątek mogła zakończyć się sprawa mistrzostwa Polski. Po trzech meczach finałowych play-off Fogo Futsal Ekstraklasy Rekord Bielsko-Biała prowadził z Constraktem 2:1, ale ostatnie potyczki rozgrywane były w Lubawie. Do wyłonienia mistrza wystarczyło jedno spotkanie.

Mecze Fogo Futsal Ekstraklasy można oglądać za pośrednictwem platformy Pilot WP!

Podobnie jak we wcześniejszych meczach spotkanie było wyrównane. Od początku jednak widać było dużą pewność w poczynaniach gości. To gospodarze otworzyli wynik, kiedy w 11. minucie, po błędzie obrony, gola dla Konstruktorów zdobył Sebastian Grubalski.

Radość gospodarzy trwała zaledwie kilkadziesiąt sekund, kiedy wyrównał Matheus Ferreira. Zawodnik przyjezdnych pokonał Huberta Zadrogę. Bramkarz chwilę przed meczem wskoczył do składu w miejsce kontuzjowanego Victora Lopeza.

Bielszczanie poszli za ciosem. W 16. minucie daleki wyrzut bramkarza i Mikołaj Zastawnik w sytuacji sam na sam zdobył bramkę. Chwilę później ręką piłkę zmierzającą do bramki zatrzymał Claudinho. Sędzia wykluczył z gry zawodnika z Lubawy i podyktował rzut karny, który wykorzystał Ferreira zakładając "siatkę" bramkarzowi.

W 2. części Constract musiał ryzykować, aby doprowadzić do dogrywki. Rekord starał się kontrować rywala. Kiedy w 32. minucie Stefan Rakić trafił na 4:1 wydawało się, że gościom krzywda się nie stanie. Constract walczył do końca i w 38. minucie złapał kontakt bramkowy. W emocjonującej końcówce goście trafili po raz piąty i mogli wznieść ręce w geście triumfu!

Rekord po raz siódmy w historii został mistrzem Polski. Po raz ostatni drużyna prowadzona przez Chusa Lopeza po tytuł sięgnęła w 2021 roku. Następnie triumfował Piast Gliwice, a przed dwunastoma miesiącami po raz pierwszy w historii Constract Lubawa. Teraz tytuł wrócił do najbardziej utytułowanej drużyny w Polsce.

Constract Lubawa - Rekord Bielsko-Biała 3:5 (1:3) Sebastian Grubalski 11', Mateusz Mrowiec 34', Tomasz Kriezel 38' - Matheus Ferreira 11', 17', Mikołaj Zastawnik 16', Stefan Rakić 32', Gustavo Henrique 40'

Stan rywalizacji (do trzech zwycięstw): 1:3.

Rekord Bielsko-Biała został mistrzem Polski.

Mecze Fogo Futsal Ekstraklasy można oglądać za pośrednictwem platformy Pilot WP.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty