Chcieli mu rozkraść drużynę. Prezes beniaminka ujawnia

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Red Devils Chojnice
WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Red Devils Chojnice
zdjęcie autora artykułu

Zespół Red Devils Chojnice powraca do Fogo Futsal Ekstraklasy. Przed sezonem 2024/2025 głos zabrał prezes klubu Tomasz Mrozek Gliszczyński. Wypowiedział się m.in. na temat sytuacji kadrowej.

W tym artykule dowiesz się o:

Zespół Red Devils Chojnice wygrał 1. Polską Ligę Futsalu i bezpośrednio awansował do Fogo Futsal Ekstraklasy. Wiadomo, że skład tej drużyny jest już przygotowany. Zamknięcie kadry łatwe nie było, bowiem inne kluby chciały podebrać zawodników ekipie z Chojnic.

- Kadra jest ustalona, mamy jeszcze możliwość dokonania korekt, jeżeli taka będzie wola trenera. Kilka nowych twarzy już jest zakontraktowanych. Na rok otoczenie zmieni Oleh Nehela, odejście na emeryturę zapowiedział Witalij Kolesnik, czego ja konsekwentnie nie przyjmuję do wiadomości. Tak jak wspomniałem wcześniej, miniony sezon miał na celu przygotowanie drużyny do gry w Fogo Futsal Ekstraklasie, pomimo tego, iż próbowano nam drużynę rozkraść, utrzymaliśmy ją w niemal niezmienionym składzie, do tego dorzucamy kilku graczy, którzy mają podnieść jej jakość - powiedział Tomasz Mrozek Gliszczyński w rozmowie z futsalekstraklasa.pl.

Padło też pytanie o to, w czym chojniczanie upatrują nadziei na to, że nie będą walczyć o utrzymanie do ostatnich kolejek, tylko skupią się na rywalizacji o fazę play-off.

- W konsekwentnej pracy, trenerów, zawodników i całego otoczenia drużyny, w budowaniu dobrej atmosfery, w tym, abyśmy zawsze byli drużyną, a nie zbiorem zawodników. Ta drużyna jest budowana konsekwentnie, trener ma określoną wizję gry, trener przygotowania fizycznego i trener bramkarzy znakomicie wykonali swoją pracę. Każdy z zawodników wie, jakie jest jego miejsce na boisku, wie też, że dostanie swoją szansę, że jeżeli popełni błąd, to reszta stanie za nim, pomoże mu, a nie zgnoi. Z kolei jako zarząd nie podejmujemy pochopnych decyzji, co więcej, podejmujemy je kolegialnie, często po zażartych dyskusjach. Siłą tej drużyny jest też to, że zarząd nie wtrąca się do pracy trenera, a prezes nie uważa, że pozjadał wszystkie rozumy - dodał prezes Red Devils.

Archiwalne mecze Fogo Futsal Ekstraklasy można oglądać na platformie Pilot WP (link sponsorowany).

ZOBACZ WIDEO: "Prosto z Euro". Adrian Mierzejewski: Niemcy pokazali, że mogą być kandydatami do wygrania mistrzostw

Zobacz także: > Piłkarskie legendy w Polsce - rozpoznaj je na zdjęciach!Zwróciłeś na to uwagę? W sieci aż huczy na temat strojów Włochów

Źródło artykułu: WP SportoweFakty