Piast Gliwice wyjaśnił powody rozstania z trenerem

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Na zdjęciu: Orlando Duarte
Materiały prasowe / Na zdjęciu: Orlando Duarte
zdjęcie autora artykułu

W drużynie brązowych medalistów Fogo Futsal Ekstraklasy po sezonie zakończyła się pewna epoka w Piaście Gliwice. Z klubu odszedł Orlando Duarte wytłumaczyli powody decyzji.

W tym artykule dowiesz się o:

W nadchodzącym sezonie, po raz pierwszy od kilku lat, Piast Gliwice poprowadzi nowy trener. Po zakończonych rozgrywkach z klubu 3. drużyny ligi odszedł Orlando Duarte. Umowa ze szkoleniowcem została rozwiązana za porozumieniem stron.

Mecze Fogo Futsal Ekstraklasy można oglądać za pośrednictwem platformy Pilot WP!

- Rozstanie wynikało z kilku czynników, zarówno sportowych, jak i pozasportowych. W takich sytuacjach zwykle nakłada się na siebie kilka elementów, które prowadzą do podjęcia decyzji o zmianie. Mimo sukcesów, oczekiwania wobec drużyny były wyższe, szczególnie jeśli chodzi o zdobycie mistrzostwa Polski. Pojawiło się tzw. zmęczenie materiału, czasami nawet najbardziej doświadczony trener może napotkać na to, kiedy relacje z zawodnikami i zarządem zaczynają się wyczerpywać - wyjaśnił decyzję, w rozmowie z klubową stroną prezes Piasta Jarosław Jenczmionka.

Nazwisko nowego szkoleniowca ma zostać podane wkrótce. - Ogłoszenie nastąpi w najbliższych tygodniach, ponieważ chcemy, aby nowy trener miał wystarczająco dużo czasu na przygotowanie drużyny do nadchodzącego sezonu. Mogę obiecać, że będzie to równie głośno nazwisko jak Orlando Duarte - zapowiedział działacz.

Trener, który obejmie drużynę poprzeczkę będzie miał podniesioną wysoko. - Piast Gliwice Futsal interesuje tylko mistrzostwo Polski i dobre występy w Lidze Mistrzów - podsumował Jenczmionka.

Mecze Fogo Futsal Ekstraklasy można oglądać za pośrednictwem platformy Pilot WP.

ZOBACZ WIDEO: Raport z Hanoweru. "Widać było, że są po ludzku wkurzeni"

Czytaj także: Wiadomo, kiedy ruszy nowy sezon Fogo Futsal Ekstraklasy Rekord Bielsko-Biała mistrzem Polski w futsalu!

Źródło artykułu: WP SportoweFakty