Kolejne wyróżnienie dla arbitra Fogo Futsal Ekstraklasy

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Tv Futsal Ekstraklasa / Damian Grabowski kolejny raz został doceniony
Twitter / Tv Futsal Ekstraklasa / Damian Grabowski kolejny raz został doceniony
zdjęcie autora artykułu

Fogo Futsal Ekstraklasa zyskuje renomę, poziom ligi jest coraz wyższy. Dostosowują się do niego sędziowie. Kolejny raz wyróżniony został Damian Grabowski. Arbiter będzie rozjemcą podczas mistrzostw świata.

W tym artykule dowiesz się o:

Coraz szybciej rozwija się Fogo Futsal Ekstraklasa. Widać to po poziomie spotkań, transferach do polskich klubów. Do zawodników równają sędziowie. Kolejny raz dostrzeżony został jeden z najlepszych polskich sędziów Damian Grabowski.

Archiwalne mecze Fogo Futsal Ekstraklasy można oglądać za pośrednictwem platformy Pilot WP!

W maju arbiter sędziował spotkania Final Four, gdzie ostatecznie triumfowała drużyna Palmy Futsal, która wcześniej wyeliminowała Constract Lubawa.

Grabowski podczas meczów europejskich pucharów sporne kwestie rozstrzygał na tyle dobrze, że we wrześniu i październiku poprowadzi mecze podczas finałów mistrzostw świata, które odbędą się w Ubezkistanie. Na futsalowym mundialu niestety zabraknie reprezentacji Polski. Biało-Czerwoni najpierw w ostatnim spotkaniu zaprzepaścili szansę awansu przegrywając z Ukrainą, a w barażach nie mieli szczęścia. Trafili na silną Chorwację, walczyli do końca, ale ostatecznie to rywal wywalczył przepustkę na mistrzostwa świata.

Przypomnijmy, że 33-letni sędzia w kategorii Futsal Elite (najwyższy poziom) jest od roku, natomiast spotkania pod szyldem FIFA rozstrzygać może od lat pięciu. To pierwszy polski arbiter, który będzie sędzią podczas mistrzostw świata. [u] ZOBACZ WIDEO: "Prosto z Euro". Mecz z Francją nie przekonał go. "Boje się"

[/u]

Archiwalne mecze Fogo Futsal Ekstraklasy można oglądać za pośrednictwem platformy Pilot WP.

Czytaj także: Wiadomo, kiedy ruszy nowy sezon Fogo Futsal Ekstraklasy Rekord Bielsko-Biała mistrzem Polski w futsalu!

Źródło artykułu: WP SportoweFakty