Rzadko spotykany wyczyn futsalistów z Leszna

Materiały prasowe / Futsal Ekstraklasa / GI Malepszy Arth Soft Leszno

Taka sytuacja w futsalu niemal się nie zdarza. W pierwszych dwóch meczach sezonu zespół GI Malepszy Arth Soft Leszno nie stracił gola.

Za nami dwie kolejki rozgrywek Fogo Futsal Ekstraklasy. Na powrót ligowców do gry musimy jeszcze trochę poczekać. Udanie w sezon wszedł GI Malepszy Arth Soft Leszno. Cztery punkty w dwóch meczach dają miejsce w czołówce. To jednak nie wszystko.

Archiwalne mecze Fogo Futsal Ekstraklasy można oglądać za pośrednictwem platformy Pilot WP!

Futsaliści z Leszna zapisali się w historii jako pierwszy zespół w Polsce, który w dwóch kolejkach nie stracił gola. W piłce halowej jest to wydarzenie bez precedensu.

W premierowej serii leszczynianie bezbramkowo zremisowali we własnej hali z BSF ABJ Bochnia. Z kolei w 2. kolejce grali w Pniewach z Red Dragons. W meczu padł tylko jeden gol. W 23. minucie bramkarza Czerwonych Smoków pokonał Wiaczesław Kożemjaka.

Po raz ostatni defensywa GI Malepszy Arth Soft Leszno była zaskoczona przez rywali w meczu play-off, którego stawką był brązowy medal. W rewanżu w Gliwicach Piast zapewnił sobie kolejny krążek pokonując leszczynian 5:1, a wynik gry w 40. minucie ustalił Luizinho.

Od tego momentu, przez 80 minut czystej gry bramkarz z Leszna jest niepokonany. Serię będzie mógł przedłużyć 28 września, kiedy jego zespól podejmie We-Met Futsal Club Kamienica Królewska.