Faworyci pokazali siłę. Dwie demolki w lidze futsalu

Materiały prasowe / Joanna Adamska / O piłkę walczą gracze Rekordu i Constractu

W niedzielę rozegrano trzy spotkania w ramach 3. kolejki Fogo Futsal Ekstraklasy. Efektowne zwycięstwa odnieśli faworyci. Kolejnej porażki doznał beniaminek Red Devils Chojnice.

Wiele wskazuje na to, że tabela Fogo Futsal Ekstraklasy szybko podzieli się. W niedzielę nie zapunktowali beniaminkowie. W derbach Śląska wysoko przegrał AZS UŚ. Katowiczanie w domowej grze z Piastem Gliwice gola stracili już w 1. minucie. Goście kolejne bramki zdobywali po przerwie, ostatecznie zwyciężając 5:0.

Jeszcze wyżej wygrał wicemistrz Polski. Constract Lubawa w 1. połowie pozwolił wyszaleć się Dremanowi, który dość długo prowadził. Przed przerwą miejscowi wrzucili wyższe przełożenie i po premierowej odsłonie prowadzili 4:2.

W 2. części dominacja zespołu Dawida Grubalskiego nie podlegała dyskusji. Miejscowi ostatecznie wygrali 8:3.

Dziewięć goli padło w spotkaniu nowicjusza Red Devils Chojnice z FC Reiter Toruń. Gospodarze marzyli o pierwszej punktowej zdobyczy, ale po porażce 4:5 musieli obejść się smakiem.