Futsal. Poznaliśmy mistrzów świata! 6. triumf w historii

Twitter / Fifa World Cup / Brazylia po raz szósty została mistrzem świata

W Uzbekistanie zakończyły się mistrzostwa świata w futsalu. W finale Brazylia pokonała 2:1. Brązowy medal zdobyła Ukraina, która w eliminacjach okazała się lepsza od reprezentacji Polski.

W tym artykule dowiesz się o:

Zapadły wszystkie rozstrzygnięcia w futsalowych mistrzostwach świata w Uzbekistanie. Finał był wewnętrzną sprawą reprezentacji z Ameryki Południowej. W decydującym starciu Brazylia zmierzyła się z Argentyną.

W grze o złoto padły trzy gole. W spotkanie lepiej weszli Canarinhos, którzy wynik otworzyli już w 6. minucie. Po kolejnych siedmiu Brazylia podwyższyła prowadzenie. Argentynę stać było jedynie na kontaktowego gola na dwie minuty przed końcem. W emocjonującej końcówce bramki nie padły i Brazylia po raz 6. w historii okazała się najlepsza.

Po raz pierwszy po brązowy medal sięgnęła reprezentacja Ukrainy. Reprezentacja tego kraju w eliminacjach okazała się lepsza od Polaków, gdzie o awansie decydował ostatni mecz. Podczas mistrzostw Ukraińcy prezentowali się bardzo dobrze, dopiero w półfinale znalazła pogromcę.

W grze o brąz ich rywalem byli Francuzi, którzy nie mieli większych szans. Ukraina wygrała 7:1. Dodajmy, że w reprezentacji brązowych medalistów grali, występujący w Fogo Futsal Ekstraklasie, Kyryło Cypun Piast Gliwice), Artem Fareniuk i Nazar Szwed (Texom Eurobus Przemyśl).