Rekord sprawił niespodziankę w Lidze Mistrzów!

Materiały prasowe / Joanna Adamska / Mecz Constractu z Rekordem

Udanie występy w tegorocznej edycji futsalowej Ligi Mistrzów rozpoczął Rekord. Bielszczanie w pierwszym spotkaniu Main Round 1:1 zremisowali z Futsal Cartagena.

Remis z... niedosytem. Skazywany na pożarcie Rekord bardzo dobrze zaprezentował się w pierwszym spotkaniu Main Round Ligi Mistrzów. Bielszczanie, dzięki wcześniejszym świetnym występom polskich drużyn w pucharach, występują w ścieżce A, z której do dalszych gier awansują trzy z czterech drużyn.

Pierwszy rywal wydawał się poza zasięgiem. Hiszpańska Futsal Cartagena była faworytem w starciu z bielszczanami. Tymczasem do przerwy polski zespół nie dał się zaskoczyć.

Jeszcze lepiej wszystko wyglądało w 2. części. Rekord w 21. minucie, za sprawą Matheusa Ferriery, wyszedł na prowadzenie. Rywale nie potrafili odpowiedzieć. Podopiecznym Chusa Lopeza do zdobycia kompletu punktów zabrakło niespełna dwóch minut. Do remisu doprowadził Tomaz Braga.

Wywalczony punkt dla Rekordu jest niezwykle cenny, ale nie zmienia sytuacji drużyny, która chcąc awansować do Elite Round musi wygrać jedno z dwóch pozostałych spotkań. W czwartek bielszczanie zagrają z gospodarzami turnieju Anderlechtem, a w sobotę z Chitem Kijów.

Przypomnijmy, że w poprzednich dwóch sezonach do Elite Round awansowały drużyny Piasta Gliwice i Constraktu Lubawa, które w grupie ustępowały jedynie późniejszemu triumfatorowi Palmie Futsal.

Futsal Cartagena - Rekord Bielsko-Biała 1:1 (0:0)
Tomaz Braga 38' - Matheus Ferreira 21'

Skład Rekordu Bielsko-Biała: Bartłomiej Nawrat - Mikołaj Zastawnik, Matheus Ferreira, Stefan Rakić, Michał Marek. Grali także: Krzysztof Iwanek oraz Miłosz Krzempek, Dela, Kamil Surmiak, Gustavo Henrique, Eric Panes, Paweł Budniak, Kacper Pawlus, Michał Kubik.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty