KS Gniezno w Final Four

KS Gniezno odniósł największy sukces w historii klubu. W ćwierćfinale Pucharu Polski w futsalu wyeliminował Pogoń 04 Szczecin i zapewnił sobie udział w Final Four.

Mateusz Klejborowski

Gnieźnianie co prawda nie zdołali wywalczyć awansu do ekstraklasy, ale w Pucharze Polski nadal nie przestają zadziwiać. W drodze do ćwierćfinału wyeliminowali Akademię FC Pniewy (3:2) i Red Devils Chojnice (4:3), a teraz w dwumeczu rozprawili się z Pogonią 04 Szczecin. W pierwszym spotkaniu podopieczni Pawła Hoefta wygrali 4:2, natomiast w rewanżu ulegli rywalom tylko jednym golem (6:5).

Rewanż w Szczecinie miał szalony przebieg, a wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie. W 4. minucie na prowadzenie wyszli gospodarze, ale pierwsza połowa zakończyła się remisem (2:2). Z kolei drugą część gry lepiej zaczęli gnieźnianie. Najpierw na prowadzenie wyprowadził ich Mariusz Sawicki (2:3), potem Sebastian Śniegowski (3:4), a na końcu Dariusz Rychłowski (4:5). Ostatnie minuty należały jednak do przedstawiciela ekstraklasy. W 35. minucie Michała Wasielewskiego pokonał Marcin Mikołajewicz, doprowadzając do remisu. Chwilę później ten sam zawodnik ustalił wynik spotkania.

Dla KS-u jest to największy sukces w historii klubu. - Co wcale nie oznacza, że na tym zamierzamy poprzestać - mówi Wasielewski.

1/4 PP: Pogoń 04 Szczecin - KS Gniezno 6:5 (2:2)
Pierwszy mecz: 2:4
Awans: KS Gniezno

W finałowej rozgrywce Pucharu Polski wystąpią cztery najlepsze zespoły. Nieoficjalnie mówi się, że Final Four zorganizuje Witkowo.

Oglądaj NA ŻYWO mecze Fogo Futsal Ekstraklasy! (link sponsorowany)