Futsal: Clearex o krok bliżej

Clearex po raz drugi pokonał Rekord Bielsko-Biała. Chorzowianom do awansu do półfinałowej czwórki brakuje tylko jednej wygranej. Kolejny mecz w hali Cleareksu odbędzie się w niedzielę.

Michał Piegza

Clearex Chorzów pokonał Rekord Bielsko Biała 3:2 i do awansu do półfinałów 5-krotnym mistrzom Polski brakuje już tylko jednej wygranej. Piątkowy pojedynek stał na przeciętnym poziomie. Obydwa zespoły chciały wygrać, ale na parkiecie było wiele niedokładnych zagrań.

Jako pierwsi stres potrafili przemóc goście i za sprawą Tomasza Dury objęli prowadzenie. Chorzowianie wyrównali chwilę później po trafieniu Mariusza Segeta. Po niespełna dwóch kolejnych minutach Clerarex na prowadzenie wyprowadził Michał Grecz.

Druga połowa to pogoń Rekordu, który jedenaście minut po przerwie dopiął swego. Bramkę ponownie strzelił Dura, który w ćwierćfinałowych pojedynkach z chorzowianami strzelił już sześć goli.

Ostatnie minuty to okazje na zdobycie zwycięskiego gola przez obydwa zespoły, ale decydujący cios zadali gospodarze 34 sekundy przed końcowym gwizdkiem. Do siatki Rekordu, po indywidualnej akcji trafił Sebastian Wojciechowski.

Clearex Chorzów - Rekord Bielsko-Biała 3:2 (2:1)