Futsal: Znamy nowego mistrza Polski!

W Wielką Sobotę poznaliśmy nowego mistrza Polski. Zwycięzca tytuł, zdobyty po raz pierwszy w historii klubu, zapewnił sobie po wygranej w meczu wyjazdowym.

Michał Piegza

Rekord Bielsko-Biała po wygranej w Chojnicach nad Red Devils został po raz pierwszy w historii klubu mistrzem Polski. Góralom do zdobycia tytułu wystarczył punkt w dwóch ostatnich pojedynkach. Do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis. W 29. minucie goście po strzale Pawła Machury objęli prowadzenie, którego nie oddali do końca meczu.

Znajdująca się za plecami lidera Gatta Active Zduńska Wola pewnie sięgnęła po trzy punkty wygrywając we własnej hali ze zdegradowanym już GKS Tychy 11:2. Przełamała się Pogoń '04 Szczecin pokonując w Głogowie Euromastera Chrobrego. Portowcy wciąż jednak plasują się na 4. miejscu w lidze.

Wciąż nie poznaliśmy drugiego spadkowicza. AZS Uniwersytet Śląski Katowice zwyciężył w Pyskowicach z Remedium 1:0 i do zapewnienia sobie utrzymania brakuje mu aktualnie trzech punktów i... porażki sobotniego rywala w ostatnim meczu. Akademicy w 22. kolejce zmierzą się w derbach z Clearexem Chorzów, a Remedium zagra w Gdańsku z AZS Uniwersytetem Gdańskim.

Rozstrzygnęła się kwestia 5. miejsca. W derbach Clearex pokonał we własnej hali bezpośredniego rywala GAF Jasną Gliwice 3:1.

[b]Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!