Futsal: Rewelacyjny Clearex Chorzów

Może jeszcze zbyt wcześnie na przewidywania dotyczące dalszej części sezonu, ale należy zauważyć świetny początek w wykonaniu Clearexu. Chorzowianie pod wodzą nowego trenera zaskakują.

Michał Piegza
W ostatnich sezonach Clearex Chorzów, 5-krotny mistrz Polski, był ligowym średniakiem. Po po poprzednich rozgrywkach zespół objął Adam Lichota, z powodzeniem prowadzący ostatnio Marex Chorzów, i Clearex zaczął punktować.Po wygranej na inaugurację w Pniewach z Red Dragons, w sobotę chorzowianie wysoko pokonali niewygodnego dla siebie rywala Gattę Active Zduńska Wola. Do przerwy wprawdzie prowadzili gospodarze, ale po zmianie stron bramki zdobywali już tylko goście.
W drugim meczu pewne zwycięstwo odniósł coraz mocniejszy Euromaster Chrobry Głogów. Beniaminek Red Dragons Pniewy w dalszym ciągu czeka na pierwszego gola w sezonie. Goście bezbramkowy wynik utrzymywali do 30. minuty. Potem bramkę zdobyli gracze Chrobrego, którzy w końcówce dobili rywala.

Gatta Active Zduńska Wola - Clearex Chorzów 2:5 (2:1)
Krawczyk 1' Stanisławski 12' - Seget 4', Podobiński 27', Golly 29', Pasierbek 33', Łopuch 36'

KGHM Euromaster Chrobry Głogów - Red Dragons Pniewy 3:0 (0:0) Pieczyński 30' Niedźwiedź 35', Nowak 38'.