Futsal: Polacy zagrają w barażach o udział w mistrzostwach świata

W trzecim meczu eliminacyjnym do mistrzostw świata Polacy w Portugalii pokonali Norwegię i zapewnili sobie awans do barażów.

Michał Piegza
PAP

Do zapewnienia wyjścia z grupy, bez oglądania się na wynik Rumunii z Portugalią, reprezentacja Polski w futsalu potrzebowała wygranej w potyczce z najsłabszą w grupie Norwegią. Do przerwy goli zabrakło. Bramki zaczęły padać pomiędzy 28., a 32. minutą, gdzie dwukrotnie wygrywali rywale Biało-Czerwonych.

Polakom udało się wyjść na prowadzenie, którego nie oddali do końca meczu. Teraz przed naszymi reprezentantami dwa spotkania barażowe (marzec - kwiecień 2016 roku) o awans do turnieju finałowego mistrzostw świata.

W drugim meczu, na zakończenie turnieju, gospodarze Portugalczycy 5:0 pokonali Rumunów.

Polska - Norwegia 3:2 (0:0)
Kubik 29', Kriezel 31', Fonstad (sam.) 32' - Abelsen 28', Obeng 30'

Skład reprezentacji Polski: Bartłomiej Nawrat, Rafał Krzyśka - Sebastian Wojciechowski, Tomasz Kriezel, Mikołaj Zastawnik, Marcin Mikołajewicz, Michał Kubik, Adrian Pater, Igor Sobalczyk, Łukasz Biel, Robert Gładczak, Daniel Krawczyk, Rafał Franz, Michał Wojciechowski.