Futsal: Akademicy nie zdobyli Gliwic. Trzy śląskie zespoły zamykają tabelę

W poniedziałek dokończono 12. kolejkę spotkań w ekstraklasie futsalu. W Gliwicach GAF-Omega zmierzyła się z AZS Uniwersytetem Śląskim Katowice.

Michał Piegza

GAF Omega Gliwice pokonała w derbach AZS Uniwersytet Śląski Katowice i wydostała się z dolnej części tabeli. Gospodarze w derbowym pojedynku szybko objęli prowadzenie i kontrolowali przebieg gry.

Po zmianie stron z każdą kolejną minutą goście coraz więcej ryzykowali i w 33. minucie stracili drugiego gola, którego ponownie zdobył Tomasz Lutecki. W 38. minucie gracz gospodarzy strzałem do pustej bramki skompletował hat-trick. Lutecki w okolicach środka boiska przeciął podanie gracza AZS i piłka wtoczyła się do siatki.

Po dwunastu kolejkach GAF Omega utrzymała siódme miejsce, a AZS Uniwersytet Śląski wciąż plasuje się w strefie spadkowej. Warto zauważyć, że trzy ostatnie miejsca zajmują trzy śląskie zespoły. Największą niespodzianką jest obecność tam Clearexu. Chorzowianie po sobotniej klęsce z Gattą Active marzą już tylko o utrzymaniu, mocarstwowe plany zawojowania ligi odkładając na kolejny sezon.

GAF Omega Gliwice - AZS Uniwersytet Śląski Katowice 3:0 (1:0) Lutecki 2', 33', 38'.