Futsal: Męczarnie lidera

W sobotę rozegrano dwa spotkanie w lidze futsalu. Kolejne zwycięstwo odniósł lider tabeli Gatta Active Zduńska Wola. Przedostatni w tabeli AZS Uniwersytet Śląski Katowice w końcówce stracił wygraną w meczu z Euromasterem.

Michał Piegza

Lider ekstraklasy Gatta Active Zduńska Wola musiał się sporo napocić, aby wywieźć komplet punktów z Pniew. Walczący o utrzymanie Red Dragons Pniewy do przerwy zwyciężał 1:0. Po zmianie stron goście doprowadzili do remisu, a następnie wyszli na prowadzenie 2:1, które szybko stracili. Koty ze Zduńskiej Woli dopiero w końcówce udowodniły swoją wyższość i spokojnie mogą czekać na pozostałe rozstrzygnięcia w 16. kolejce.

W drugim sobotnim spotkaniu AZS Uniwersytet Śląski Katowice zremisował z Euromasterem Chrobrym Głogów. Do przerwy gospodarze prowadzili dwoma golami i po zmianie stron długo utrzymywali przewagę. Jednak w ostatnich minutach przyjezdni w krótkim czasie doprowadzili do remisu.

Red Dragons Pniewy - Gatta Active Zduńska Wola 2:5 (1:0)
Frajtag 18', Wachoński 35' - Marciniak 23', Krawczyk 34', 37', Szymczak 38', Milewski 39'

AZS UŚ Katowice - KGHM Euromaster Chrobry Głogów 3:3 (3:1) Czech 2', Barański 14', Kuś 17' - Kaczmar 14', Lebiedziński 36', Pietruszko 37'