Puchar Polski w futsalu: Znamy trójkę finalistów

W środę poznaliśmy trzy zespoły, które na przełomie kwietnia i maja powalczą o Puchar Polski w futsalu. Awans do decydujących gier Red Devils Chojnice to już formalność.

Michał Piegza

Lider tabeli Gatta Active Zduńska Wola, wicelider Rekord Bielsko-Biała oraz Clearex Chorzów są już pewne gry w Final Four. W spotkaniach decydujących o awansie do turnieju finałowego Pucharu Polski najciekawiej było w Głogowie. Po remisie w pierwszym meczu w Chorzowie 2:2 Euromaster Chrobry był faworytem do awansu. Spotkanie zakończyło się remisem 3:3, ale dzięki większej liczbie bramek zdobytych w spotkaniach wyjazdowych w finale zagra Clearex.

Niewiele mniej emocji było w Zduńskiej Woli, gdzie Gatta po porażce w pierwszym spotkaniu z GAF Omegę Gliwice w rewanżu postawiła wszystko na jedną kartę i pokonała rywali 9:5. W 35. minucie w Final Four byli goście, którzy przegrywali 5:7, a w 36. minucie trafili w słupek. W końcówce lider ekstraklasy zdobył dwa gole i to Gatta Active zagra w turnieju finałowym.

Formalnością był mecz w Wieliczce. Po wysokiej wygranej w pierwszym meczu Rekord w rewanżu zremisował z MFK Solne Miasto 1:1.

Do rozegrania pozostał jeszcze pojedynek w Bydgoszczy. Chemik wysoko przegrał w pierwszym pojedynku z Red Devils Chojnice 2:12 i sprawa awansu jest już raczej rozstrzygnięta.

W pierwszym meczu: 2:12

Turnieju finałowy rozegrany zostanie w dniach 30 kwietnia - 1 maja. Gospodarz zostanie ustalony.

Oglądaj NA ŻYWO mecze Fogo Futsal Ekstraklasy! (link sponsorowany)