Futsal: hit kolejki dla lidera

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / PAWEL ANDRACHIEWICZ / PRESSFOCUS/NEWSPIX.PL
Newspix / PAWEL ANDRACHIEWICZ / PRESSFOCUS/NEWSPIX.PL

W niedzielę w ekstraklasie futsalu w Bielsku-Białej lider Rekord zmierzył się z mistrzem Polski i wiceliderem Gattą Active. Gospodarze wygrali 5:2. W drugim spotkaniu Clearex przegrał z Piastem 2:4.

W meczu najlepszych drużyn trwającego sezonu lepszy Rekord. Bielszczanie w spotkaniu szybko objęli prowadzenie, ale Gatta Active Zduńska Wola równie szybko doprowadziła do wyrównania. Później jednak gospodarze odjechali rywalom na dwa gole.

Goście do gry wrócili po przerwie. Przegrywając 2:3 Gatta postawiła wszystko na jedną kartę i dwukrotnie została skontrowana. Dla mistrzów Polski była to pierwsza porażka w sezonie.

W derbach Śląska lepszy Piast Gliwice. W meczu w Chorzowie z Clearexem gospodarze już w pierwszej akcji wyszli na prowadzenie, ale goście błyskawicznie wyrównali. W końcówce pierwszej części Piast dołożył kolejne dwa gole i prowadził 3:1.

Po zmianie stron gospodarze zdobyli kontaktowego gola i dążyli do wyrównania. W 36. minucie Clearex wykonywał przedłużony rzut karny, który obronił bramkarz. Kilkanaście sekund później gliwiczanie rozklepali defensywę chorzowian i zdobyli czwartego gola.

{"id":"","title":""}

Rekord Bielsko-Biała - Gatta Active Zduńska Wola 5:2 (3:1) Bondar 8', 14', Biel 11', 36', 38' - Olczak 9', Sobalczyk 24'

Clearex Chorzów - Piast Gliwice 2:4 (1:3) Zastawnik 1', Lutecki 27' - Mizgajski 1', 15', Mirga 16', Dewucki 36'