Futsal: dzień "na styku". Porażka mistrza

W poniedziałek rozegrano trzy mecze w ramach 15. kolejki ekstraklasy futsalu. W pojedynkach emocje były niemal do końcowej syreny. W Toruniu przegrał mistrz Polski Gatta Active Zduńska Wola.

Michał Piegza
PAP
Porażka mistrzów Polski Gatty Active Zduńska Wola w Toruniu z FC była wydarzeniem poniedziałku w lidze futsalu. Gospodarze objęli dwubramkowe, ale Koty szybko złapały kontakt. Po przerwie na gola FC odpowiadała Gatta, która w końcu doszła rywala na jedno trafienie. Doprowadzić do remisu mistrzom Polski już się jednak nie udało.

Jednym golem swój mecz wygrał także Clearex. Chorzowianie byli faworytem w potyczce z przedostatnim zespołem ligi. Jednak Euromaster Chrobry Głogów postawił gospodarzom trudne warunki. Clearex wygrał i wciąż może mieć nadzieje na awans do pierwszej szóstki.

Chorzowian na pewno jednak nie ucieszył wynik meczu w Pniewach. Plasujący się na 6. pozycji Red Dragons długo męczył się z AZS Uniwersytetem Gdańskim Gdańsk. Czerwone Smoki dopiero w końcówce strzeliły gola na 4:3 i zapewniły sobie zwycięstwo.

Po piętnastej serii uwidoczniła się różnica między pierwszą szóstką, a resztą stawki. Przypomnijmy, że po 22. kolejce drużyny zostaną podzielone na dwie grupy i mając w dorobku połowę zgromadzonych do tej pory punktów zagrają jeszcze pięć serii.

FC Toruń - Gatta Active Zduńska Wola 5:4 (2:1)
Del Pino 6', Mikołajewicz 9', Cleverson 21', 28', Kieper 26' - Krawczyk 10', Suchocki (sam.) 26', Milewski 27', 36'

Clearex Chorzów - Euromaster Chrobry Głogów 2:1 (2:1)
Golly 11', 20' - Nowakowski 13'

Red Dragons Pniewy - AZS UG Gdańsk 4:3 (2:2) Wachoński 9', 38', Skrzypek 13', Zdankiewicz 22' - Kubiszewski 5', Cyman 12', Foltyn (sam.) 35'