Futsal: Pasjonująca pogoń: od 5:1 do 5:5! Pięć goli Sebastiana Leszczaka

Dziesięć goli padło na zakończenie kolejki. W Białymstoku beniaminek MOKS Słoneczny Stok prowadził z Clearexem Chorzów już 5:1, ale mecz zakończył się remisem 5:5. Wszystkie gole dla gości zdobył Sebastian Leszczak.

Michał Piegza
zawodnik Clearexu Chorzów Materiały prasowe / Sportklub / Na zdjęciu: zawodnik Clearexu Chorzów
Ogromne emocje przeżyli kibice obecni w hali w Białymstoku. Do przerwy beniaminek MOKS Słoneczny Stok prowadził z wyżej notowanym Clearexem Chorzów 4:1, a kilka minut po przerwie podwyższył wynik.

Wydawało się, że goście do domu wrócą na tarczy. Jednak swój dzień miał Sebastian Leszczak. Pozyskany z wycofanej z rozgrywek Lex Kancelarii Słomniki zawodnik jako pierwszy wpisał się na listę strzelców. Jednak to, co zrobił po przerwie przejdzie do historii futsalu w Polsce. Leszczak w niewiele ponad cztery minuty zdobył cztery gole i doprowadził do remisu 5:5.

Dzięki punktowi Clearex utrzymał przewagę nad poniedziałkowym rywalem. Chorzowianie zrównali się punktami z do tej pory 4. w lidze Piastem Gliwice.

MOKS Słoneczny Stok Białystok - Clearex Chorzów 5:5 (4:1) Aleksandrowicz 8', 12', Lisnyczenko 11', 20', Lisowski 27' - Leszczak 7', 33', 35', 36', 37'