Futsal: Rekord Bielsko-Biała zdobył Puchar Polski

Nie było niespodzianki w finale Pucharu Polski. Faworyzowany Rekord Bielsko-Biała 7:1 pokonał w Opolu MOKS Słoneczny Stok Białystok i po raz drugi w swojej historii wywalczył trofeum.

Michał Piegza
futsaliści Rekordu Bielsko-Biała Newspix / MACIEJ GILEWSKI / Na zdjęciu: futsaliści Rekordu Bielsko-Biała
Kroczący w ekstraklasie od zwycięstwa do zwycięstwa Rekord Bielsko-Biała udowodnił swoją wyższość także w Pucharze Polski. W finale drużyna spod Klimczoka pewnie pokonała beniaminka ligi MOKS Słoneczny Stok Białystok.

Niespodzianką pachniało jedynie w pierwszej połowie. Gracze z Białegostoku objęli prowadzenie i do 15. minuty potrafili odpierać ataki bielszczan. Po golu na 1:1 defensywa drużyny z Podlasia runęła niczym domek z kart. W efekcie Rekord wygrał 7:1 i po raz drugi w historii, po pięciu latach, ponownie sięgnął po Puchar Polski.

W środę futsaliści wracają do rozgrywek ligowych. Rozpocznie się faza finałowa.

Rekord Bielsko-Biała - MOKS Słoneczny Stok Białystok 7:1 (3:1)
Biel 15', 36', Popławski 15', Bondar 16', 26', Franz 30', Marek 37' - Lisowski 2'

Oglądaj NA ŻYWO mecze Fogo Futsal Ekstraklasy! (link sponsorowany)