Futsal: porażka Polaków ze Słowakami

Nie wyszedł reprezentacji Polski w futsalu pierwszy mecz w Turnieju Państw Wyszechradzkich. Podopieczni Błażeja Korczyńskiego przegrali 2:4 ze Słowacją.

Michał Piegza
Reprezentacja Polski w futsalu WP SportoweFakty / Marcin Chyła / Reprezentacja Polski w futsalu
Biało-Czerwoni od czwartku przebywali na zgrupowaniu w Wałbrzychu, a premierowe spotkanie w Turnieju Państw Wyszechradzkich rozegrali w Nymburku koło Pragi ze Słowakami.

Słowacy do przerwy prowadzili 2:0. Po zmianie stron podopieczni Błażeja Korczyńskiego złapali kontakt bramkowy, ale natychmiast dali się zaskoczyć rywalom, którzy w 29. minucie prowadzili już 4:1. Polaków stać było tylko na drugie trafienie.

Nasz zespół czekają jeszcze mecze z Czechami i Węgrami.

Polska - Słowacja 2:4 (0:2)
Pietruszko 23', Zastawnik 32' - Drahovsky 10, Kyjovsky 11', 29', Smericka 22'

Skład reprezentacji Polski: Michał Kałuża, Bartłomiej Nawrat oraz Robert Gładczak, Mikołaj Kreft, Tomasz Kriezel, Marcin Mikołajewicz, Michał Kubik, Sebastian Leszczak, Robert Świtoń, Adam Wędzony, Mikołaj Zastawnik, Radosław Marcinkowski, Piotr Pietruszko, Wojciech Przybył, Dominik Solecki, Sebastian Wojciechowski.

Oglądaj NA ŻYWO mecze Fogo Futsal Ekstraklasy! (link sponsorowany)