Liga Mistrzów futsalu: FC Barcelona lepsza od Rekordu Bielsko-Biała

W drugim meczu III fazy grupowej Ligi Mistrzów w futsalu Rekord Bielsko-Biała 1:3 przegrał z gospodarzem turnieju FC Barceloną i stracił szanse na awans do Final Four.

Michał Piegza
futsaliści Rekordu Bielsko-Biała Newspix / Jakub Ziemianin / Na zdjęciu: futsaliści Rekordu Bielsko-Biała
Na takie spotkanie czeka się czasami przez całą karierę. W piątek futsaliści Rekordu mieli okazję zmierzyć się z jednym z najlepszych zespołów na świecie w futsalu FC Barceloną. Dla mistrzów Polski była to ostatnia szansa na pozostawienie sobie szans na awans do Final Four.

W meczu III fazy grupowej Ligi Mistrzów przez moment zapachniało niespodzianką. W 17. minucie bielszczanie objęli prowadzenie po golu Alexa Viany. Ich radość trwała zaledwie kilkadziesiąt sekund. Gospodarze turnieju szybko doprowadzili do remisu, a osiem minut po przerwie wyszli na prowadzenie. W końcówce gracze Rekordu dążyli do wyrównania i wycofali bramkarza. Wykorzystali to w 39. minucie rywale, którzy uderzeniem do pustej bramki zdobyli trzeciego gola.

W niedzielę Rekord o 3. miejsce zagra z KMF Ekonomac ze Słowenii, która to drużyna na pewno jest w zasięgu mistrzów Polski.

FC Barcelona - Rekord Bielsko-Biała 3:1 (1:1)
Esquerdinha 17', Ferrao 28', Adolfo 39' - Viana 17'

Skład Rekordu: Bartłomiej Nawrat, Michał Kałuża - Artur Popławski, Paweł Budniak, Michał Marek, Oleksandr Bondar, Michał Kubik, Kamil Surmiak, Jan Dudek, Łukasz Biel, Tomasz Gąsior, Alex Viana, Wojciech Łasak, Jan Janovsky.