Polak Michał Kubik królem strzelców w futsalowej Lidze Mistrzów

Zawodnik Rekordu Bielsko-Biała Michał Kubik został najlepszym strzelcem w zakończonych w niedzielę rozgrywkach futsalowej Ligi Mistrzów. Za zwycięzcą uplasowało się jego dwóch kolegów z zespołu.

Michał Piegza
Futsal Newspix / Jakub Ziemianin / Futsal
W niedzielę poznaliśmy zwycięzcę tegorocznej edycji UEFA Futsal Cup. W finale Sporting Lizbona 2:1 pokonał Kajrat Ałmaty 2:1. Był to pierwszy triumf zespołu z Portugalii w rozgrywkach.

Przypomnijmy, że mistrz Polski Rekord dotarł do III rundy Ligi Mistrzów. Był to największy sukces drużyny z naszego kraju w historii europejskich pucharów w futsalu. Kolejnym jest tytuł króla strzelców dla Michała Kubika. Polak w dziewięciu spotkaniach zdobył 10 goli. Reprezentant Polski w klasyfikacji strzelców wyprzedził, mających po 9 goli, partnerów z zespołu Michała Marka oraz Oleksandra Bondara, a także zawodnika FC Barcelony Ferrao.

Rekord został najskuteczniejszym zespołem zakończonego sezonu Ligi Mistrzów. Bielszczanie zdobyli łącznie 44 gole. Drugi w rankingu zespół Kajrat Ałmaty miał o osiem trafień mniej.

Drużyna Rekordu jest liderem ekstraklasy futsalu, na cztery mecze przed końcem rozgrywek jest blisko zapewnienia sobie drugiego z rzędu, a trzeciego w historii mistrzostwa Polski. Bielszczanie są również krok od ponownego zdobycia Pucharu Polski.

Oglądaj NA ŻYWO mecze Fogo Futsal Ekstraklasy! (link sponsorowany)

W kolejnej edycji Ligi Mistrzów Rekord powtórzy sukces z ostatniego sezonu?