Futsal: mistrz przegrał z liderem!

AZS UŚ Katowice jest nie do zatrzymania. Akademicy pokonali kolejnego rywala. Tym razem we własnej hali ograli mistrza Polski Rekord Bielsko-Biała 5:3.

Michał Piegza
drużyna Rekordu Bielsko-Biała Newspix / MACIEJ GILEWSKI / 058sport.pl / Na zdjęciu: drużyna Rekordu Bielsko-Biała
Przed sezonem mówiło się, że to Clearex Chorzów ma być głównym rywalem Rekordu Bielsko-Biała w walce o mistrzostwo Polski. Tymczasem początek rozgrywek należy niespodziewanie do AZS UŚ Katowice.

Akademicy w pierwszym meczu 4. kolejki zmierzyli się we w Katowicach z mistrzem Polski Rekordem. Obydwa zespoły do tej pory mogły się szczycić kompletem punktów.

Już do przerwy pachniało niespodzianką. Gospodarze prowadzili 2:0. Po zmianie stron Akademicy dołożyli trzecie trafienie. Wówczas pogoń za rywalem rozpoczął Rekord. Ostatecznie gościom udało się dojść rywali na jednego gola. Ostatnie słowo należało do katowiczan, którzy wygrali 5:3.

AZS Uniwersytet Śląski Katowice - Rekord Bielsko-Biała 5:3 (2:0)