Futsal: Piast Gliwice nowym liderem

W sobotę rozegrano cztery mecze w ekstraklasie futsalu. Dwie potyczki zostały przełożone. Nowym liderem został mający komplet punktów Piast Gliwice.

Michał Piegza
AZS UW Wilanów WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: AZS UW Wilanów
Po przerwie na zgrupowanie reprezentacji Polski do gry wrócili futsaliści ekstraklasy. Jednak w związku z problemami epidemiologicznymi dwie potyczki zostały przełożone.

W derbach Gliwic lepszy Piast. Gospodarze do przerwy 2:2 remisowali z P.A. Novą. Po zmianie stron Piast strzelił trzy gole i z kompletem punktów został liderem ligi.

Pierwsze zwycięstwo w sezonie odniósł AZS UW Warszawa. Beniaminek aż 9:2 pokonał FC Toruń. Tylko z punktem z Leszna wrócił mający wysokie aspiracje Acana Orzeł. Mecz zakończył się remisem 4:4.

Po wygraną sięgnął Red Dragons. Pniewanie bez większych problemów pokonali w Brzegu beniaminka Futsal 3:0.

AZS UW Warszawa - FC Toruń 9:2 (3:1)
Nahorny 3', Klaus 4', 22', 28', 40', Przyborek 16', Lifanow 21', Pikiewicz 24', 26' - Szczepaniak 6', Wojciechowski 40'

GI Malepszy Futsal Leszno - Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice 4:4 (3:3)
Bartnicki 9', Konopacki 10', Lisnyczenko 19', Lisowski 29' - Możejko 10', Kąkol 11', Szypczyński 15', 38'

Piast Gliwice - P.A Nova Gliwice 5:2 (2:2)
Gustavo 4', Franz 15', Czech 26', Szadurski 37', Wilk 40' - Pasierb 3', Zatovic 15'

Futsal Brzeg - Red Dragons Pniewy 0:3 (0:3)