Niedosyt w Białymstoku. "Z rywalami takimi jak Legia musimy wygrywać"

Za nami już ponad 1/3 sezonu STATSCORE Futsal Ekstraklasy. Po niedzielnych spotkaniach w strefie spadkowej znalazł się MOKS Słoneczny Stok Białystok. Drużyna z Podlasia zremisowała z Legią Warszawa.

Michał Piegza
mecz AZS UW DARKOMP Wilanów - MOKS Słoneczny Stok Białystok WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: mecz AZS UW DARKOMP Wilanów - MOKS Słoneczny Stok Białystok
Po 11. kolejce futsaliści MOKS-u Słoneczny Stok Białystok znaleźli się w strefie spadkowej STATSCORE Futsal Ekstraklasy. Drużyna w niedzielnym spotkaniu z Legią Warszawa marzyła o trzech punktach, ostatecznie zaksięgowała jeden remisując 2:2.

Kup i oglądaj w WP Pilot mecze STATSCORE Futsal Ekstraklasy!

Do przerwy w spotkaniu lepiej prezentowali się goście i to oni prowadzili 1:0. Po zmianie stron miejscowi potrafili wyjść na prowadzenie, zabrakło im jednak skuteczności.

- Wyglądało na to, że w drugiej połowie Legia jakby trochę gorzej wyglądała fizycznie. Nasza bardziej agresywna gra skutkowała faulami. Przez prawie dziesięć minut musieliśmy uważać, żeby nie doprowadzić do przedłużonego rzutu karnego, do którego w końcu i tak doszło. To też wpłynęło na naszą postawę w tym meczu - powiedział Piotr Skiepko, zawodnik MOKS-u, cytowany przez klubową stronę.

Legia do remisu doprowadziła po wspomnianym przedłużonym rzucie karnym. W końcówce obydwa zespoły mogły zdobyć zwycięskiego gola, ale sztuka im się nie udała. - Mamy duży niedosyt, że nie zamknęliśmy tego meczu na 3:1 wcześniej. Szkoda punktów. Z rywalami takimi jak Legia, która również walczy o utrzymanie, musimy wygrywać. Szczególnie jak gramy u siebie - martwił się Karol Domalewski, drugi trener gospodarzy.

Spotkanie w Białymstoku było bardzo ważne dla układu w tabeli. Legia ostatnio seryjnie przegrywała i w lidze była coraz niżej. Ewentualna wygrana MOKS-u sprawiłaby, że zespoły dzieliłby już tylko punkt. Po remisie białostoczanie do warszawskiej drużyny wciąż tracą cztery punkty.

Już w weekend rozegrana zostanie 12. kolejka. MOKS Słoneczny Stok Białystok czeka trudne spotkanie, w niedzielę na wyjeździe z Dremanem Opole Komprachcice. Legia w sobotę podejmie FC Reiter Toruń. Mecze można będzie zobaczyć na platformie WP Pilot.