Siedem bramek w derbach Warszawy

Historyczne derby Warszawy. Dwanaście bramek w Gdańsku. Wygrana Clearexu po golu w ostatniej minucie. Sporo działo się w sobotnich meczach 14. kolejki STATSCORE Futsal Ekstraklasy.

Michał Piegza
futsaliści Legii Warszawa Legia.net / Marcin Szymczak / Na zdjęciu: futsaliści Legii Warszawa
Po raz pierwszy w historii STATSCORE Futsal Ekstraklasy doszło do derbów Warszawy. W nich szans Legii Warszawa nie dał AZS UW Darkomp Wilanów. Goście pokonali beniaminka aż 7:2 i umocnili się w środku stawki.

Kup i oglądaj w WP Pilot mecze STATSCORE Futsal Ekstraklasy!

Zawodnicy Legii w tabeli znowu spadli. W sobotę warszawski zespół został wyprzedzony przez Clearex. Chorzowianie strasznie męczyli się we własnej hali z Fit-Morning Futsalem Brzeg. Goście prowadzili do przerwy 3:1, gospodarze ruszyli w pościg. Szybko wyrównali, a gola na wagę wygranej zdobyli w 40. minucie.

Dwanaście bramek padło w Gdańsku, gdzie rywalizowały zespoły zagrożone spadkiem. Szczególnie w 2. połowie potyczki AZS UG Futsalu z MOKS-em Słoneczny Stok Białystok sporo się działo. Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 6:6, z którego nie może się cieszyć żadna z drużyn. Obie pozostały w strefie spadkowej.

Górnik Polkowice ostatnio opuścił ostatnie miejsce w tabeli. W meczu domowych z FC Reiter Toruń beniaminek miał spore apetyty. Rywal jednak nie dał żadnych szans gospodarzom, zwyciężając 5:1. Górnik w sezonie stracił już 92 gole, z czego u siebie 50.

Wyniki sobotnich spotkań 14. kolejki:

Górnik Polkowice - FC Reiter Toruń 1:5 (0:3)
Wyżga 38 - Szczepaniak 2', Gallego 10', Wojciechowski 15', Cyman 30', Waszak 34'

AZS UG Futsal - MOKS Słoneczny Stok Białystok 6:6 (1:1)
Sidor 9', 22', 27', Pawicki 21', Citko (sam.)  24', Wardowski 36' - Prolejko 3', Citko 22', Jackiewicz 26', Belzyt 33', 35', Łabieniec 37'

Clearex Chorzów - Fit-Morning Gredar Futsal Brzeg 4:3 (1:3)
Seget 10', 21', Możejko 25', Mizgajski 40' - Witek 9', Nastai 14', Kędra 16'

Legia Warszawa - AZS UW Darkomp Wilanów 2:7 (1:3)
Olczak 12', Tarnowski 35' - Marcinkowski 4', Klaus 8', 14', Pikiewicz 23', 26', Rabiej 36', Piwowarczyk 40'

Dokończenie 14. kolejki STATSCORE Futsal Ekstraklasy w niedzielę. Mecze można będzie zobaczyć na platformie WP Pilot.