Brutalny faul na Euro! "Czerwień" już w 2. minucie

Bardzo brutalnie rozpoczął się wtorkowy mecz Euro 2022 Chorwacja - Rosja. Sędzia już po 71 sekundach gry sięgnął po czerwoną kartkę.

Mateusz Domański
Vedran Matosević (Chorwacja) fauluje Robinho (Rosja) Twitter / TVP Sport / Na zdjęciu: Vedran Matosević (Chorwacja) fauluje Robinho (Rosja)
W drugiej minucie wtorkowego pojedynku Vedran Matosević bez sentymentów zaatakował gwiazdę rosyjskiej reprezentacji - Robinho. Pochodzący z Brazylii futsalista upadł na parkiet i długo się z niego nie podnosił.

Komentatorzy TVP Sport natychmiast zaczęli spekulować, co mogło mu się stać. Pojawiały się niepokojące diagnozy. Sprawa wyglądała naprawdę poważnie.

Sędzia początkowo, bez większego zawahania, ukarał sprawcę tego brutalnego przewinienia żółtą kartką. Nieco później zmienił jednak decyzję - sięgnął po "czerwo" i wyrzucił chorwackiego agresora z boiska.

Robinho potrzebował kilku chwil na dojście do siebie. Wrócił jednak do dalszej rywalizacji w ramach tego spotkania.

Rosja od początku wtorkowego spotkania przeważała nad Chorwatami i już do przerwy prowadziła 3:0. Przypomnijmy, że są to zespoły z polskiej grupy.

Polska drugi mecz na Euro 2022 rozegra we wtorek o 20:30. Tym razem rywalem zespołu Błażeja Korczyńskiego będzie Słowacja. Transmisja w TVP Sport.

Oglądaj NA ŻYWO mecze Fogo Futsal Ekstraklasy! (link sponsorowany)