Zagrożeni załamani. Spadek ze STATSCORE Futsal Ekstraklasy coraz bliżej

To już koniec marzeń o utrzymaniu w STATSCORE Futsal Ekstraklasy? Zagrożone spadkiem zespoły Górnika Polkowice i AZS UG Futsal w dramatycznych okolicznościach przegrały swoje mecze.

Michał Piegza
Zdjęcie z meczu Górnik Polkowice - AZS UW Darkomp Wilanów Materiały prasowe / Tomasz Szulc / Zdjęcie z meczu Górnik Polkowice - AZS UW Darkomp Wilanów
Runda rewanżowa STATSCORE Futsal Ekstraklasy dopiero się rozpoczęła, ale zagrożone spadkiem Górnik Polkowice i AZS UG Futsal muszą przełknąć gorzką pigułkę.

Kup i oglądaj w WP Pilot mecze STATSCORE Futsal Ekstraklasy!

Drużyna z Dolnego Śląska grała w Warszawie i długo nie ustępowała rywalom. Jednak Akademicy z Wilanowa nie pozwolili się dogonić i ostatecznie zwyciężyli 5:4.

Jeszcze większy dramat przeżyli Akademicy z Gdańska, którzy po słabej 1. połowie przegrywali w Chojnicach z Red Devils 2:5. Po przerwie goście gonili rywala odrabiając spore straty. Ostatecznie przyjezdnym udało się złapać kontakt bramkowy, na więcej zabrakło czasu.

W strefie spadkowej po 16. serii do zmian nie doszło. Sytuacja zespołów z Polkowic i Gdańska jest niemal tragiczna. Niewiele lepiej wygląda w lidze MOKS Słoneczny Stok Białystok.

Planowe zwycięstwo odniósł 4. w tabeli Dreman Opole Komprachcice, który jednak musiał się w wyjazdowej potyczce z LSSS-em Team Lębork dość mocno napocić. Goście dzięki wygranej 3:2 nie tracą kontaktu z ligowym podium.

17. kolejka rozegrana zostanie już w kolejny weekend. Mecze transmitowane będą na platformie WP Pilot.

Wyniki niedzielnych spotkań 16. kolejki:

LSSS Team Lębork - Dreman Opole Komprachcice 2:3 (1:2)
Gomes 16', Davidson 22' - Vinicius  15', 19', 25'

AZS UW Darkomp Wilanów - Górnik Polkowice 5:4 (2:1)
Piwowarczyk 7', Klaus 19', 23', 36', Pikiewicz 36' - Pinto 1', Nahajcew 24', Wolan 31', 39'

Red Devils Chojnice - AZS UG Futsal 7:6 (5:2) Pastars 1', Kanika 2', 15', Kokoladze 7', Laskowski 18', Świtoń 26', Medon 37' - Sidor 7', 12', 39', Kanika (sam.) 28', Domżalski 32', Urtnowski 40'

16. AZS UG Futsal 16 6 41:83 1 3 12

Czytaj także: Kolejna drużyna STATSCORE Futsal Ekstraklasy za burtą Pucharu Polski Będzie się działo! Kluby STATSCORE Futsal Ekstraklasy trafiły na siebie w Pucharze Polski

Oglądaj NA ŻYWO mecze Fogo Futsal Ekstraklasy! (link sponsorowany)

Górnik Polkowice utrzyma się w STATSCORE Futsal Ekstraklasie?