Lider trzyma się mocno. Nadzieja w Białymstoku, niepokój w Chojnicach

W STATSCORE Futsal Ekstraklasie po raz kolejny skomplikowała się sytuacja na dole. Po ważne trzy punkty sięgnął zespół MOKS-u Słoneczny Stok Białystok, który pokonał Red Devils Chojnice.

Michał Piegza
W środku piłkarze MOKS Słoneczny Stok Białystok WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: W środku piłkarze MOKS Słoneczny Stok Białystok
STATSCORE Futsal Ekstraklasa czeka dwutygodniowa przerwa. Wcześniej jednak zespoły grają w ramach 23. kolejki. W sobotę rozegrano pięć meczów.

Kup i oglądaj w WP Pilot mecze STATSCORE Futsal Ekstraklasy!

Po pewne trzy punkty sięgnął lider Piast. Gliwiczanie w domowej potyczce z AZS-em UW Darkomp Wilanów prowadzenie objęli już w 1. minucie. Później gospodarze powiększali przewagę, ostatecznie wygrali 3:0.

Bardzo ważne spotkanie rozegrano w Białymstoku. MOKS Słoneczny Stok pewnie pokonał Red Devils 6:2 i do sobotniego rywala traci już tylko dwa punkty. W Chojnicach zapowiadają się bardzo nerwowe dwa tygodnie, sytuacja zespołu robi się coraz trudniejsza.

Oddech strefy barażowej za sobą ponownie czuje Clearex. Chorzowianie podejmowali Dremana Opole Komprachcice i do przerwy prowadzili 2:1. Po zmianie stron rywale zdobyli dwa gole i sięgnęli po trzy punkty. Dreman wciąż może jeszcze nieśmiało myśleć o ligowym podium.

Punkt w domowej potyczce z Legią Warszawa zdobył Gredar-Fit Morning Futsal. Spotkanie zakończyło się remisem 3:3. Gospodarze nad strefą spadkową mają pięć punktów przewagi.

Dokończenie 23. kolejki w niedzielę. Mecze STATSCORE Futsal Ekstraklasy można oglądać na platformie WP Pilot.

Wyniki sobotnich meczów STATSCORE Futsal Ekstraklasy:

FC Reiter Toruń - GI Malepszy Futsal Leszno 3:3 (0:1)
Gallego 23', 27', Wojciechowski 38' - Konopacki 4', Douglas 30', 40'

MOKS Słoneczny Stok Białystok - Red Devils Chojnice 6:2 (2:0)
Neme 11', 32', Belzyt 15', Kożuszkiewicz 27', Tachack 39', Osypiuk 40' - Kubiszewski 26', Neheła 33'

Piast Gliwice - AZS UW Darkomp Wilanów 3:0 (2:0)
Zatovic 1', 10', Graca 28'

Gredar Fit-Morning Futsal Brzeg - Legia Warszawa 3:3 (2:0)
Kożemjaka 15', 32', Kucharski 20' - Gliński 33', Witek (sam.) 35', Knajdrowski 37'

Clearex Chorzów - Dreman Opole Komprachcice 2:3 (2:1) Salisz 8', Mizgajski 18' - Elsner 14', Chuva 22', Lutecki 28'