Wygrywają, ale narzekają. "Musimy wrócić do tego, co było w pierwszej rundzie"

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe /  / Na zdjęciu: mecz Rekordu Bielsko-Biała
Materiały prasowe / / Na zdjęciu: mecz Rekordu Bielsko-Biała

Dwie porażki i wystarczy. Futsaliści Rekordu Bielsko-Biała wrócili na zwycięską ścieżkę i do lidera tracą dwa punkty. Po wygranej w Polkowicach mistrzowie Polski mieli jednak do siebie trochę uwag.

Nabiera rumieńców walka o mistrzostwo Polski. W grze o złoto wciąż liczą się trzy zespoły. Finisz STATSCORE Futsal Ekstraklasy zapowiada się niezwykle interesująco.

Kup i oglądaj w WP Pilot mecze STATSCORE Futsal Ekstraklasy!

W 22. kolejce po pewne zwycięstwo sięgnął mistrz. Po dwóch porażkach z rzędu Rekord Bielsko-Biała wygrał w minioną środę 4:2 z AZS-em UW Darkomp Wilanów, a w ostatniej kolejce pokonał w Polkowicach Górnika 7:4.

Po wygranej w Warszawie zadowolony z przełamania był trener Rekordu Jesus Garcia Lopez. - Najważniejsze dla nas było, aby ten mecz wygrać. Nie był to w naszym wykonaniu jakiś świetny mecz. Czasami spotkania tak muszą wyglądać -  przyznał szkoleniowiec w rozmowie z TV Futsal Ekstraklasa.

Opiekun mistrzów Polski miał również uwagi do gry drużyny po sobotniej wygranej w Polkowicach. - Bardzo dobra pierwsza połowa. W każdej części meczu mamy jednak problem. Brakuje nam koncentracji. Musimy lepiej grać w obronie. W ofensywie gramy bardzo dobrze. Futsal to nie tylko ofensywa. Musimy wrócić do tego, co było w pierwszej rundzie - przyznał Jesus Garcia Lopez.

Zły na siebie za stracone gole w ostatnich meczach był bramkarz Rekordu Bartłomiej Nawrat. - Oprócz dwóch minut w 1. połowie było wszystko bardzo dobrze. Nie możemy tracić tak łatwo goli - stwierdził.

W tabeli bielszczanie do lidera Piasta tracą dwa punkty, nad 3. Constractem Lubawa mają dwa punkty przewagi. Wszystkie drużyny czekają jeszcze mecze między sobą.

Dodajmy, że już w środę Rekord zagra pierwsze spotkanie półfinałowe Pucharu Polski. Następna kolejka ligowa już w weekend. Mecze STATSCORE Futsal Ekstraklasy można oglądać na platformie WP Pilot.