W Białymstoku nie poddają się. "Punkty niczym tlen"

Kto skazywał MOKS Słoneczny Stok Białystok na spadek ze STATSCORE Futsal Ekstraklasy musi swoje typy zweryfikować. Zespół z Podlasia wygrał bardzo ważne spotkanie i wciąż ma spore szanse na utrzymanie.

Michał Piegza
W środku piłkarze MOKS Słoneczny Stok Białystok WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: W środku piłkarze MOKS Słoneczny Stok Białystok
Prawdopodobnie do ostatniej kolejki będzie trwała walka o utrzymanie w STATSCIORE Futsal Ekstraklasie. Po 23. serii tuż pod kreską plasuje się MOKS Słoneczny Stok Białystok. Drużyna z Podlasia wygrała jednak bardzo ważne spotkanie z Red Devils Chojnice i do bezpiecznej strefy traci już tylko dwa punkty.

Kup i oglądaj w WP Pilot mecze STATSCORE Futsal Ekstraklasy!

W potyczce z Czerwonymi Diabłami gospodarze do przerwy prowadzili 2:0. Po zmianie stron goście na moment złapali kontakt bramkowy, później jednak gracze MOKS-u ponownie mieli mecz pod kontrolą, ostatecznie zwyciężyli 6:2.

- Trzy punkty były nam potrzebne niczym tlen. Bardzo się cieszę z gry drużyny. Mogliśmy wygrać wyżej, mieliśmy swoje okazje. Jestem podbudowany zwycięstwem. Mam nadzieję, że teraz już wszystko pójdzie z górki. Gramy z drużynami, które są w naszym zasięgu. Liczę, że się utrzymamy - przyznał po okazałej wygranej opiekun białostoczan Karol Domalewski w rozmowie z TV Futsal Ekstraklasa. - Na początku 2. połowy niepotrzebnie się cofnęliśmy. Inaczej wcześniej sobie mówiliśmy, przez takie nastawienie straciliśmy bramkę. Później jednak sami zdobyliśmy gola i w efekcie odjechaliśmy rywalom - dodał trener.

Radości po zwycięstwie nie krył zawodnik klubu z Podlasia Piotr Skiepko. - Mieliśmy wygrać, udało się tego dokonać, dodatkowo w dość niezłym stylu. W 2. połowie broniliśmy wyniku, ale błędu nie popełniliśmy. Teraz nasze morale wzrosną. Nie pozostaje nam nic innego, jak utrzymać się w lidze. Do każdego meczu musimy podchodzić tak jak do tego z Red Devils - podsumował.

Następna kolejka ligowa za dwa tygodnie. Mecze STATSCORE Futsal Ekstraklasy można oglądać na platformie WP Pilot.