Rekord wraca po swoje. Pozostał jeden rywal. Lider ma się bać?

W STATSCORE Futsal Ekstraklasie już tylko dwie drużyny walczą o mistrzostwo Polski. Na pięć kolejek przed końcem z gry i tytuł odpadł Constract, ale swoją rolę w rozgrywkach jeszcze może odegrać.

Michał Piegza
zespół Rekordu Bielsko-Biała WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: zespół Rekordu Bielsko-Biała
Za nami pierwszy z trzech hitów rundy wiosennej STATSCORE Futsal Ekstraklasy. W Lubawie Constract przegrał 2:3 z mistrzem Polski Rekordem Bielsko-Biała i stracił szanse na grę o tytuł.

Kup i oglądaj w WP Pilot mecze STATSCORE Futsal Ekstraklasy!

Mecz do końca trzymał w napięciu. Gospodarze prowadzili 2:1, później rywale zdobyli dwie bramki, ale w ostatniej minucie Constract wykonywał rzut karny. Strzał Luana był mocny, ale minimalnie niecelny.

Wśród lubawian gorycz i smutek. Zespół jest świadomy, że szans na mistrzostwo Polski już nie ma. Co więcej, po dwóch srebrnych medalach Constract po raz pierwszy w historii zdobędzie brąz. - W końcowych minutach straciliśmy gola na 2:3 i było mało czasu, aby to odrobi. Remis byłby zasłużony - przyznał po spotkaniu trener miejscowych Dawid Grubalski, w rozmowie z TV Futsal Ekstraklasa.

Bielszczanie formą póki co nie imponują, ale stopniowo zbliżają się do celu jakim jest szósty z kolei tytuł. - W 2. połowie widać było, że ten kto strzeli gola, ten wygra. Constract chciał zwyciężyć i gonić Piast. Nam się to udało - cieszył się zawodnik mistrzów Polski Paweł Budniak.

Rekord do Piasta traci obecnie dwa punkty, ale drużyny czeka jeszcze bezpośrednie starcie w Gliwicach. - Piast jest do ogrania - stwierdził gracz Rekordu.

Lidera STATSCORE Futsal Ekstraklasy oprócz potyczki z mistrzem Polski na koniec sezonu czeka potyczka w Lubawie. Kto wie, może to właśnie od Constractu zależało będzie to, kto okaże się najlepszy w STATSCORE Futsal Ekstraklasie.

Najbliższa kolejka już w weekend. Spotkania STATSCORE Futsal Ekstraklasy można oglądać na platformie WP Pilot.