Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Obrzydliwy gest Rosjanina. Przyjrzyj się zdjęciu z podium

Rosyjski gimnastyk Iwan Kuliak zajął 3. miejsce w Pucharze Świata. Na podium wszedł w koszulce, na której była widoczna litera "Z". To oznacza poparcie dla rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Gest sportowca wywołał oburzenie w mediach.

Dawid Franek
Dawid Franek
na zdjęciu: Iwan Kuliak Twitter / na zdjęciu: Iwan Kuliak
Rosjanie mogą brać udział w Pucharze Świata w gimnastyce sportowej w Dosze, lecz flaga kraju nie pojawia się przy ich nazwisku. W rywalizacji mężczyzn Iwan Kuliak stanął na najniższym podium, a zwyciężył Ukrainiec Ilia Kovtun. W tej niezręcznej sytuacji, kiedy obaj gimnastycy stali obok siebie na dekoracji medalowej na klatce piersiowej Kuliaka była wyraźnie widoczna litera "Z".

Nie od dziś wiadomo, że to wsparcie dla rosyjskiej armii, która atakuje Ukrainę. "Z" było wielokrotnie widziane od początku wojny na rosyjskich czołgach, artylerii i pojazdach przybywających do Ukrainy. Widziano również inne rodzaje liter i figur geometrycznych, chociaż najpopularniejszym jest "Z".

Według oficjalnych informacji Ukraińskiej Gwardii Narodowej ta litera jest oznaczeniem sił wschodnich, nacierających z Donbasu.

Natomiast Litera "Z" wpisana w kwadrat i naniesiona na czołg, transporter opancerzony, czy zwykłą ciężarówkę oznacza, że taki sprzęt wchodzi w skład sił nacierających z Krymu. Jednocześnie są to bardzo liczne oddziały rosyjskie.

Dlatego gest Kuliaka jest tak negatywnie odbierany w mediach. Więcej okazji do tego typu zachowań rosyjski zawodnik już nie będzie miał. Wiadomo bowiem, że międzynarodowa federacja podjęła decyzję o niedopuszczeniu sportowców z Rosji i Białorusi do kolejnych zawodów w Kairze i Baku.

Czytaj także:
Hołd dla Ukrainy. Żyła pokazał wymowne zdjęcie

ZOBACZ WIDEO: Poruszające sceny z kijowskiego metra. Ukraińców odwiedził mer miasta


Jeżeli chcesz być na bieżąco ze sportem, zapisz się na codzienną porcję najważniejszych newsów. Skorzystaj z naszego chatbota, klikając TUTAJ.
Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×