Ruszyła rywalizacja o Puchar Stanleya. Dogrywka rozstrzygnęła pierwszy mecz

W nocy ze środy na czwartek czasu polskiego rozegrano pierwszy mecz finału ligi NHL. W Denver zwycięstwo odnieśli hokeiści Colorado Avalanche, którzy po dogrywce pokonali Tampa Bay Lightning 4:3.

Rafał Smoliński
hokeiści Colorado Avalanche Getty Images / Dustin Bradford/Icon Sportswire / Na zdjęciu: hokeiści Colorado Avalanche
Finałowa seria zapowiada się interesująco. Hokeiści Tampa Bay Lightning chcą zdobyć Puchar Stanleya po raz trzeci z rzędu (wcześniej triumfowali w latach 2004, 2020 i 2021). Z kolei drużyna Colorado Avalanche celuje w trzecie mistrzostwo w historii (wcześniej wygrywali w latach 1996 i 2001).

Po pierwszym meczu bliżej realizacji swojego celu są "Lawiny". W Denver gospodarze rozpoczęli od mocnego uderzenia. Po pierwszej tercji było 3:1 dla Avalanche, a bramki zdobywali Gabriel Landeskog, Walerij Niczuszkin i Artturi Lehkonen. Dla gości trafił Nick Paul.

"Błyskawice" odrobiły straty na przestrzeni zaledwie 48 sekund w drugiej odsłonie. Najpierw trafił Ondrej Palat, a wyrównującego gola strzelił Michaił Siergaczow. W trzeciej tercji wynik nie uległ zmianie, dlatego decydująca okazała się dogrywka. W niej już w 83. sekundzie bramkę zdobył Andre Burakovsky i to zespół Colorado Avalanche zwyciężył w całym spotkaniu 4:3.

Drugi mecz finałowej serii zostanie rozegrany w niedzielę o godz. 2:00 w nocy czasu polskiego w Denver. Potem rywalizacja przeniesie się na Florydę. Aby sięgnąć po Puchar Stanleya, trzeba wygrać cztery spotkania.

Colorado Avalanche - Tampa Bay Lightning 4:3 po dogrywce (3:1, 0:2, 0:0, 1:0)
(Landeskog 8', Niczuszkin 10', Lehkonen 18', Burakovsky 62' - Paul 13', Palat 33', Siergaczow 34')

Stan rywalizacji (do 4 zwycięstw): 1-0 dla Colorado Avalanche