Rzucali butelki na taflę. "Nagrania zostały zabezpieczone"

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Kibice na meczu hokeja
Getty Images / Kibice na meczu hokeja
zdjęcie autora artykułu

Działacze TAURON Re-Plast Unii Oświęcim w krótkim komunikacie odnieśli się do zachowania kibiców, którzy podczas domowych meczów biało-niebieskich z GKS-em Tychy rzucali przedmioty z trybun na taflę lodową.

W tym artykule dowiesz się o:

W półfinałowej rywalizacji TAURON Re-Plast Unii Oświęcim z GKS-em Tychy sporo jest walki na lodowej tafli, ale również na trybunach. Niektórzy kibice ekipy z Chemików 4 dopuścili się nieodpowiedzialnych zachowań i rzucali na taflę plastikowe butelki.

Szefostwo wicemistrzów Polski poinformowało dziś, że tą sprawą zajęły się już odpowiednie organy. Mają one odpowiednio ukarać winnych.

"Zarząd TAURON Re-Plast Unii Oświęcim podkreśla, że rzucanie jakichkolwiek przedmiotów z trybun na taflę lodową i w kierunku boksów obu drużyn jest zabronione i wiąże się z odpowiedzialnością karną.

W Hali Lodowej przy Chemików 4 zainstalowany jest monitoring, a nagrania z niego zostały zabezpieczone i przekazane do odpowiednich organów. Osoby, które dopuściły się zachowań niegodnych kibica, zostaną ukarane.

Nadmieniamy również, że każdy taki incydent wiąże się z karami finansowymi, które obciążają budżet klubu" – czytamy w komunikacie wydanym przez wicemistrzów Polski.

Z naszych informacji wynika, że szefostwo Polskiej Hokej Ligi nałoży na oświęcimian karę finansową. Mówi się o kwocie oscylującej w granicach 10 tysięcy złotych.

Czytaj także: Jest objęty sankcjami. Gest Putina wywołał oburzenie w Rosji To nie zdarza się często. Jest głośno o zachowaniu tego sędziego

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: stadiony świata. Ten film można oglądać bez końca

Źródło artykułu: HOKEJ.NET