MŚ w Polsce?! "Zgłosiliśmy kandydatury"

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Foto Olimpik/NurPhoto / Reprezentacja Polski w hokeju na lodzie
Getty Images / Foto Olimpik/NurPhoto / Reprezentacja Polski w hokeju na lodzie
zdjęcie autora artykułu

Reprezentacja Polski przegrała w poniedziałek z Kazachastanem i spadła z Mistrzostw Świata Elity, ale zainteresowanie hokejem w naszym kraju wzrosło. PZHL chce to podtrzymać i zorganizować m.in. MŚ Dywizji 1A.

W tym artykule dowiesz się o:

Po aż 22 latach przerwy reprezentacja Polski w hokeju na lodzie rywalizowała w Mistrzostwach Świata Elity. Choć walki nie brakowało, niestety nie udało się naszej kadrze utrzymać w gronie najlepszych. W przyszłym roku znów będą walczyć w Dywizji 1A.

O spadku zadecydowało ostatnie starcie z Kazachstanem (---> RELACJA). Tylko wygrana w regulaminowym czasie gry spowodowałaby, że ekipa Biało-Czerwonych uniknęłaby relegacji.

Tak się jednak nie stało, ale dobra wiadomość jest taka, że Polska będzie starała się podtrzymać zwiększone zainteresowanie hokejem w naszym kraju i powalczy o zorganizowanie przyszłorocznych Mistrzostw Świata Dywizji A.

ZOBACZ WIDEO: Korzeniowski nie może tylko odcinać kuponów. "Pracuję, aby utrzymywać rodzinę"

- Ja przewiduję różne scenariusze i w zeszłym tygodniu zgłosiliśmy nasze kandydatury jako gospodarza we wszystkich kategoriach wiekowych - zdradził w rozmowie z Interią Mirosław Minkina, prezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie.

- O hokeju w końcu się mówi, a to przekładało się na publikacje prasowe, radiowe i telewizyjne. Tego od wielu lat było nam potrzeba i być może to zaprocentuje w przyszłości i dzięki temu hokej wyjdzie z cienia - cieszył się Minkina.

Szczegóły? MŚ Dywizji 1A mężczyzn miałyby odbyć się w Sosnowcu. Jeśli chodzi o rywalizację seniorek, byłby to Bytom, MŚ U-20 mężczyzn - Krynica, z kolei na mistrzostwa U-18 chłopców i dziewcząt wytypowano kolejno Sanok i Katowice.

O tym, gdzie odbędą Mistrzostwa Świata Dywizji 1A dowiemy się oficjalnie w piątek. Turniej chciałaby zorganizować również Rumunia.

Czytaj także: "Byliśmy w szoku". Cytuje, co usłyszał od Amerykanów na temat Polaków

Źródło artykułu: WP SportoweFakty