W Sztokholmie reprezentacja Finlandii zmierzyła się z reprezentacją Słowenii, którą w światowym czempionacie czeka walka o utrzymanie. Suomi nastrzelali goli "Rysiom". W tym spotkaniu zapachniało dwucyfrówką. Ostatecznie skończyło się na zdecydowanym zwycięstwie faworytów 9:1.
Bohaterem meczu został Eeli Tolvanen, który zdobył cztery gole. Dwukrotnie trafił Mikko Lehtonen, a po jednej bramce dołożyli Vili Saarijarvi, Lenni Hameenaho i Nikolas Matinpalo. Aż sześć asyst zapisał na swoje konto Teuvo Teravainen. Dla Słowenii honorową bramkę strzelił Bine Masić.
ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Poznajesz? Miss mundialu wszystkich zaskoczyła
Finlandia odniosła trzecie zwycięstwo w tegorocznym czempionacie i z dorobkiem ośmiu punktów plasuje się na trzeciej pozycji w tabeli grupy A po czterech seriach gier. Słowenia doznała czwartej porażki i pozostaje jedynym zespołem w całym turnieju, który nie ma koncie jeszcze punktu.
W duńskim Herning zmierzyły się reprezentacja Szwajcarii i reprezentacja Niemiec. Nasi zachodni sąsiedzi przystępowali do tego spotkania z kompletem punktów, ale faworytami byli aktualni wicemistrzowie świata. Helweci wygrali ostatecznie ten mecz 5:1, a kluczowa dla jego losów okazała się druga tercja.
Wynik meczu otworzył w 25. minucie Damien Riat, ale bohaterem został Sven Andrighetto. 32-letni napastnik strzelił cztery gole i został pierwszym Szwajcarem od czasu reformy rozgrywek w 1977 roku, który tego dokonał. Niemcy walczyli tylko o honorowe trafienie. W 59. minucie rezultat spotkania ustalił Jonas Mueller.
Dzięki zwycięstwu Szwajcaria ma w dorobku 10 punktów i jest bardzo bliska zapewnienia sobie awansu do ćwierćfinału. Niemcy doznali pierwszej porażki, ale ciągle mają dziewięć "oczek". Nasi zachodni sąsiedzi do końca będą się liczyć w walce o fazę pucharową.
Szwajcaria - Niemcy 5:1 (0:0, 4:0, 1:1)
(Riat 25', Andrighetto 26', 34', 35' i 49' - Mueller 59')
Finlandia - Słowenia 9:1 (3:0, 4:1, 2:0)
(Lehtonen 3' i 8', Saarijarvi 12', Tolvanen 27', 36', 40' i 53', Hameenaho 29', Matinpalo 43' - Masić 24')