MMKS Nowy Targ odnosi pierwsze zwycięstwo w 2010 roku

W pierwszym spotkaniu 2010 roku hokeiści MMKS-u Nowy Targ pewnie pokonali Polonię Bytom 7:4 - tym samym potwierdzając swoje aspirację co do wygrania rozgrywek grupy C Polskiej Ligi Hokejowej.

Marcin Spyrła

Od mocnego uderzenia spotkania rozpoczęli młodzi nowotarżanie, gdyż już zaledwie po sześciu minutach prowadzili 3:0, a to za sprawą szybkich kontr, które w głównej mierze były zasługą starszych zawodników MMKS-u. I tak już w drugiej minucie wynik meczu otworzył Andrzej Nenko, po chwili prowadzenie gospodarzy podwyższył Mateusz Leśniowski, który to zachował najwięcej zimnej w krwi w zamieszaniu pod bramkową strzegącego bytomskiej ”świątyni” Szopy. Niespełna minutę później wynik podwyższył Kacper Kos, który to wykorzystał dogodne podanie Łukasza Szumala i z trzech metrów bez większych problemów pokonał golkipera przyjezdnych. Od tego momentu nowotarżanie poczuli się zbyt pewnie i ich akcję były zbyt nonszalanckie, aby mogły zaskoczyć bramkarza Polonii, ten moment wykorzystali goście z Bytomia i tak w dziewiątej minucie bardzo precyzyjnym strzałem w okienko popisał się Dariusz Puzio, a już trzy minuty później w bardzo podobnej sytuacji, Kłaczyński skopiował niemal zagranie swojego starszego kolegi, lecz ”guma” po jego strzale, znalazła drogę dopiero, gdy odbiła się od parkanu Niesłuchowskiego.

Druga odsłona spotkania to zdecydowanie bardziej dojrzała gra nowotarżan, którzy to ponownie wyszli na kilku bramkowy prowadzenie. Tym razem prym w barwach młodych ”Szarotek” wiódł Bartłomiej Neupauer, zawodnik na co dzień występujący w barwach Wojasa Podhala Nowy Targ. I to on wyprowadził swój zespół ponownie na 3-bramkowe prowadzenie - w dwudziestej trzeciej minucie z kilku metrów bez większych problemów umieścił krążek w bramce strzeżonej przez Bartłomieja Szope, dziesięć minut później w podobnej sytuacji ponownie nie dał szans młodemu bramkarzowi bytomskiej Polonii i było już 5:2, warto dodać, że w między czasie nowotarżanie zmarnowali kilka dogodnych sytuacji m.in. Michał Zwińczak nie trafił do pustej bramki. Jeszcze przed syreną oznajmiającą koniec tej odsłony gry, obie drużyny zdołały zdobyć po jednej bramce - po stronie gospodarzy trafienie zanotował Mateusz Michalski, natomiast do bramki MMKS-u trafił Dawid Szczepaniec.

Ostatnia tercja tego meczu to kontrolowanie wyniku spotkania przez drużynę wyraźnie lepszą w tym spotkaniu - mowa tutaj o hokeistach MMKS-u Nowy Targ. Gości z Bytomia chociaż dążyli do zdobycia kolejnych bramek to za każdym razem na ich drodze stawali nowotarscy obrońcy, lub bramkarz gospodarzy Bartłomiej Niesłuchowski. Jednak w pięćdziesiątej czwartej minucie meczu Daniel Kukulski wykorzystał dogodne podanie partnera z ataku i nie miał problemów z umieszczeniem krążka pod poprzeczką bramki gospodarzy. Wynik spotkania ustalił Szymon Wróbel i ustalił wynik meczu na 7:4.

Po meczu powiedzieli:

Jacek Szopiński (MMKS Nowy Targ): Od początku założyliśmy sobie, że zacznie agresywnie i tak się stało, na początku przynosiło to pożądany przez na skutek, lecz potem przytrafił nam się po raz kolejny przestój, co znacznie przeszkodziło nam w późniejszej fazie meczu. Ostatecznie jednak mogę stwierdzić, że zasłużenie wygraliśmy ten mecz bo byliśmy lepszą drużyną, graliśmy lepiej technicznie, oraz wytrzymaliśmy to spotkanie fizycznie

Mariusz Puzio (Polonia Bytom): Myślę, że drużyna MMKS-u w przekroju całego spotkania była lepsza. W ostatniej tercji, gdyby nasza skuteczność była lepsza moglibyśmy jeszcze powalczyć, lecz niestety siódma bramka dla gospodarzy nas podłamał i ostatecznie musieliśmy uznać wyższość MMKS-u.

Bartłomiej Neupauer (MMKS Nowy Targ: Dzisiejszy występ zaliczam do udanych, choć moim zdaniem nie zaprezentowałem tego na co mnie stać. Mam nadzieje ze w najbliższych meczach dostane szanse pokazania swoich umiejętności i zaprezentowania sie z jak najlepszej strony.

MMKS Nowy Targ - Polonia Bytom 7:4 (3:2,3:0,1:1)
1:0 - Nenko - (Leśniowski, Mrugała) 2`
2:0 - Leśniowski - (Tylka, Nenko) 5`
3:0 - Kos - (Szumal) 6`
3:1 - D. Puzio - (Cieślik) 9`
3:2 - Kłaczyński 12`
4:2 - Neupauer - (Michalski) 23`
5:2 - Neupauer -( Michalski)35`