NHL: Canadiens przerwali niesamowitą serię Capitals!

Na czternastu zatrzymał się licznik kolejnych zwycięstw drużyny Washington Capitals. Pogromcą stołecznego klubu okazała się ekipa Montreal Canadiens. Należy jednak podkreślić, że Capitals w pewnym momencie wrócili z dalekiej podróży i byli bliscy zwycięstwa. Przegrywając już 5:2 zdołali doprowadzić do dogrywki. W niej zabrakło im nieco szczęścia.

W tym artykule dowiesz się o:

Zespół Pittsburgh Penguins zdołał otrząsnąć się po niedzielnej porażce z ekipą Washington Capitals. Minionej nocy "Pingwiny" pokonały we własnej hali drużynę New York Islanders. Ogromna w tym zasługa Chrisa Kunitza, który zdobył w tym pojedynku dwie bramki. Były to pierwsze trafienia Kanadyjczyka od 29 grudnia. - To miłe uczucie znowu strzelać. Dobrze, że udało nam się wygrać - powiedział Kunitz. Swoją cegiełkę dołożył również Jewgienij Małkin. Rosjanin zaliczył jednego gola oraz asystę.

Przed tym spotkaniem mieli na swoim koncie 14. zwycięstw z rzędu. Do wyrównania rekordu NHL potrzebowali zaledwie trzech wygranych. Na chwilę obecną jednak wspaniałe osiągnięcie Pittsburgh Penguins sprzed kilku sezonów jest niezagrożone. Hokeiści Washington Capitals wreszcie znaleźli swojego pogromcę. Na ich drodze do wielkiego triumfu stanęli zawodnicy Montreal Canadiens. Gdyby mecz rozgrywany był na lodowisku stołecznego klubu, być może jego losy potoczyłyby się zupełnie inaczej.

Co ciekawe Capitals w tym starciu byli bliscy sukcesu. Zdołali bowiem odrobić 3-bramkową stratę i doprowadzili tym samym do dogrywki. W niej więcej szczęścia mieli hokeiści Canadiens.

- Stoczyliśmy ciężkie boje. Normalnie można byłoby powiedzieć, że to była dobra seria, ale my chcieliśmy osiągnąć coś wyjątkowego, dlatego taka porażka boli. Myślę, że zabrakło nam 7 sekund, by wyjść z tej strzelaniny zwycięsko. Takie rzeczy się zdarzają - przyznał Bruce Boudreau, szkoleniowiec Capitals.

Capitals nie pomogły nawet trzy trafienia Brooksa Laicha. Po tym spotkaniu wszyscy z drużyny z Waszyngtonu byli bardzo zdołowani. - To jest oczywiście rozczarowujące. Myślę jednak, że to buduje charakter zespołu. Nie sądzę, byśmy źle zagrali w trzeciej tercji. Wróciliśmy do gry i stworzyliśmy swoje szanse - wyznał Mike Green, który zaliczył w tym pojedynku bramkę oraz asystę.

Zwycięstwo po dogrywce odnieśli hokeiści Colorado Avalanche, którzy na własnym lodowisku mierzyli się z ekipą Atlanty Thrashers. W dodatkowym czasie gry decydującym trafieniem popisał się Kyle Cumiskey. - Po prostu wykończyłem to, co wypracowali mi koledzy. Nie spodziewałem się tego, nie wierzę, że udało mi się to zrobić - mówił Cumiskey.

Wojtek Wolski tym razem nie błyszczał. Oddał na bramkę rywala trzy strzały. Ani jeden jednak nie znalazł drogi do celu. Polakowi nie udało się również zaliczyć żadnej asysty.

Wyniki środowych spotkań NHL:

New Jersey Devils - Philadelphia Flyers 2:3 (po dogrywce)

New York Rangers - Nashville Predators 1:2

Columbus Blue Jackets - San Jose Sharks 3:0

Montreal Canadiens - Washington Capitals 6:5 (po dogrywce)

Pittsburgh Penguins - New York Islanders 3:1

Minnesota Wild - Phoenix Coyotes 2:3

Colorado Avalanche - Atlanta Thrashers 4:3 (po dogrywce)

3. Calgary 29 22 9 152 152 67

4. Minnesota 29 26 4 163 173 62