Grupa B MŚ I Dywizji: Zwycięstwo Węgrów w meczu otwarcia

Reprezentacja Węgier rozpoczęła hokejowe Mistrzostwa Świata I dywizji od zwycięstwa nad Koreą Południową. Pierwszy mecz grupy B, w której rywalizować będą także Polacy rozpoczął się od niespodziewanego prowadzenia Korei, która otworzyła wynik spotkania na początku drugiej tercji. Odpowiedź Węgrów była jednak natychmiastowa i Madziarzy w drugiej tercji trafili do siatki trzykrotnie. Po remisie 1:1 w trzeciej odsłonie mecz zakończył się ostatecznie wynikiem 4:2 na korzyść Węgrów.

Mariusz Wójcik

Pierwsza bezbramkowa tercja zbyt wielu emocji nie dostarczyła, pomimo, że okazji nie brakowało. Węgrzy, którzy pomimo faktu, że trzykrotnie grali w osłabieniu byli stroną przeważającą. Jednak po ich dziewięciu strzałach na bramkę przeciwnika krążek ani razu nie znalazł drogi do bramki.

Druga tercja rozpoczęła się od niespodziewanego prowadzenia Korei. W 21. minucie wynik meczu otworzył bowiem Ki Sung Kim. Węgrzy odpowiedzieli niemal natychmiast i to ze sporą nawiązką. Po golach Rogera Holeczy, Janosa Vasa i Imre Peterdi to Madziarzy prowadzili 3:1.

W ostatniej odsłonie obie ekipy zdołały się wpisać na listę strzelców po jednym razie. W 42. minucie gola w osłabieniu zdobył Csaba Kovacs, natomiast osiem minut później do siatki Węgrów trafił Sung Ki Kim, zdobywając tym samym swojego drugiego gola w meczu. To jednak było wszystko, na co było stać Koreańczyków, którym nie pomógł nawet wprowadzony kosztem bramkarza szósty zawodnik. W pierwszym meczu grupy B MŚ I dywizji Węgrzy pokonali Koreę Południową 4:2 i objęli prowadzenie w tabeli.

Korea Południowa - Węgry 2:4 (0:0, 1:3, 1:1)
1:0 - Ki Sung Kim (Hwan Dong Song, Jae Woo Kim) 21'
1:1 - Roger Holeczy (Balint Magosi, Daniel Koger) 24'
1:2 - Janos Vas (Daniel Koger, Gergo Nagy) 29'
1:3 - Imre Peterdi (Janos Vas) 32'
1:4 - Csaba Kovacs (Daniel Fekete) 4/5 42'
2:4 - Sung Ki Kim (Ho Min Cho, Jae Woo Kim) 50' 5/4

Korea Południowa: Eum (od 34' Park) - Kim Woo Jae, Kim Hyun Soo, Park Woo Sang, Kim Ki Sung, Song Dong Hwan - Kim Dong Hwan, Lee Don Ku, Cho Min Ho, Ahn Hyun Min, Lee Yong Jun - Hong Hyun Mok, Kim Yong Hwan, Kim Won Yung, Kwon Tae An, Shu Sin Il - Oh Hyon Ho, Kim Han Sung, Lee Yu Won, Kim Geun Ho, Lee Seung Yu.

Węgry: Hetenyi - Horvath, Tokaji, Vas Marton, Ladanyi, Vas Janos - Szelig, Hegyi, Kovacs, Fekete, Palkovics - Svasznek, Sziranyi, Nagy, Sofron, Peterdi - Ennaffati, Sille, Koger, Holeczy, Magosi.

Kary: Korea - 6 minut (W tym 2 minuty kary technicznej za nadmierną liczbę graczy na ldozie), Węgry - 12 minut.