Grupa B MŚ I dywizji: Plan minimum Wielkiej Brytanii zrealizowany, trudna sytuacja Koreańczyków

Reprezentanci Wielkiej Brytanii wykonali swoje minimum na Mistrzostwach Świata Grupy B I Dywizji w hokeju na lodzie. Po skromnym zwycięstwie z Chorwacją, pokonali Koreę Południową 2:1 i mogą być już praktycznie pewni utrzymania się w I Dywizji.

Michał Gałęzewski

Spotkanie pomiędzy Wielką Brytanią, a Koreą Południową nie zaczęło się zbyt porywająco. Na bramki Steviego Lyle i Sung Je Parka przez pierwsze dwie tercje padły łącznie 33 strzały, z czego 19 oddali Brytyjczycy. W pierwszej tercji dwukrotnie na ławkę kar siadali zawodnicy z Europy, jednak nie dali sobie strzelić bramki w osłabieniu. Tej sztuki próbowali także sami Brytyjczycy, gdy w 15 minucie na dwie minuty lód opuścił Min Ho Cho, lecz i tym razem nie dało to pierwszej bramki. Sytuacja zmieniła się dopiero po karze dla Yoon Hwan Kima w 27 minucie. Brytyjczycy potrzebowali zaledwie 16 sekund gry w przewadze, aby objąć prowadzenie. Po zespołowej akcji, bramkę zdobył Phil Hill. Gdy druga tercja zmierzała do końca, w 38 minucie doszło do wyrównania. Strzelcem - Dong Hwan Song i na ostatnią część gry, zawodnicy obu zespołów schodzili z równymi szansami na odniesienie zwycięstwa.

Kibice, którzy po dwóch tercjach liczyli na bardziej otwartą grę i grad bramek musięli się srogo zawieść. Jedyne celne trafienie padło po strzale Jasona Hewitta po podaniu Ashleya Taita w 50 minucie spotkania. Do końca wyrównać próbowali Koreańczycy, czego dowodem było oddanie 15 strzałów przez trzecią tercję, czyli... więcej, niż przez dwie pierwsze razem wzięte. Dodatkowo Azjaci przez niecałe 2,5 minuty przed końcem gry, występowali w przewadze jednego zawodnika. Nie zdecydowali się jednak na zdjęcie bramkarza przy grze w przewadze. Sung Je Park zszedł dopiero na 20 sekund przed końcem gry. To jednak nic nie dało i mecz zakończył się jednobramkowym zwycięstwem Wielkiej Brytanii. Jest to już drugie zwycięstwo Wielkiej Brytanii - po zwycięstwie nad Chorwacją. Koreańczycy przegrali natomiast drugi mecz i wygląda na to, że będą walczyć do końca o utrzymanie się w I Dywizji. Prawdopodobnie decydujący mecz o utrzymanie będzie miał miejsce 23 kwietnia, kiedy to Koreańczycy podejmą Chorwatów.

Wielka Brytania - Korea Południowa 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
1:0 - Phil Hill (Jonathan Weaver, Ben O Connor) 27' PP
1:1 - Dong Hwan Song (Ki Sung Kim) 38'
2:1 - Jason Hewitt (Ashley Tait) 50'

Wielka Brytania: Lyle (Murphy) - Richardson, Cowley, Shields, J.Phillips, Hill - Weaver, K.Phillips, Clarke, Peacock, Myers - Meyers, O Connor, Dowd, Tait, Chambers - Mitchell, Hewitt, Tode, Garside.

Korea Południowa: Sung Je Park (Hyun Seung Eum) - Woo Jae Kim, Hyun Soo Kim, Woo Sang Park, Ki Sung Kim, Dong Hwan Song - Dong Hwan Kim, Don Ku Lee, Min Ho Cho, Yu Won Lee, Yong Jun Lee - Hyun Mok Hong, Yoon Hwan Kim, Won Jung Kim, Han Sung Kim, Geun Ho Kim - Hyon Ho Oh, Hyun Min Ahn, Tae An Kwon, Sin Il Suh, Seung Jun Lee.

Kary: Wielka Brytania - 14 min, Korea Południowa - 10 min.