Grupa A MŚ I Dywizji: Po czwartym dniu holenderskiego turnieju - Ukraina i Austria zagrają o Elitę

Reprezentacje Ukrainy i Austrii wygrały swoje kolejne spotkania w Grupie A MŚ I dywizji i w ostatnim meczu zagrają ze sobą o Grupę A. W pojedynku zespołów, które jak dotąd przegrywały wszystkie mecze, Litwa pokonała Serbię

Michał Gałęzewski

Swoją zwycięską passę kontynuuje reprezentacja Ukrainy. Tym razem nasi wschodni sąsiedzi pokonali Japonię 2:1. Ukraińcy przeważali w każdej tercji. Pierwszą bramkę udało im się jednak zdobyć dopiero w 33 minucie, kiedy to na ławce kar siedzieli dwaj Japończycy. Po zespołowej akcji, bramkę zdobył Dmytro Tolkunov. Później żadnemu z zespołów nie udawało się przez dłuższy czas nie padała kolejna bramka, aż nadeszła 58 minuta. Kostiantyna Simchuka pokonał Takashito Suzuki. Błyskawicznie jednak odpowiedzieli Ukraińcy i po bramce Oleksandra Materukhina na półtorej minuty przed końcem spotkania, pokonali Japonię 2:1.

Ukraina - Japonia 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
1:0 - Dmytro Tolkunov (Andri Mikhnov, Kostiantyn Kasianchuk) 33' PP2
1:1 - Takashito Suzuki (Tetsuya Saito, Takafumi Yamashita) 58'
2:1 - Oleksandr Materukhin (Oleg Timchenko, Oleg Shafarenko) 59'

Ukraina: Simchuk (Seliverstov) - Isayenko, Mikhnov, Shakhraychuk, Ostroushko, Kasianchuk - Klymentiev, Tolkunov, Shafarenko, Timchenko, Materukhin - Sriubko, Varlamov, Navarenko, Salnikov, Matvichuk - Nimenko, Bondariev, Tsyrul, Pobiedonostsev, Blagoi.

Japonia: Fukufuji (Haruna) - Kawashima, Domeki, Tanaka, Suzuki, Yamashita - Keller, Kon, Haga, Te.Saito, Ta.Saito - Tonosaki, Ishioka, Sato, Kawai, Osawa - Nishiwaki, Ilmura, Yanadori, Shigeno, Ueno.

Kary: Ukraina - 16 min, Japonia - 12 min.

Strzały na bramkę: Ukraina - 16, Japonia - 17.

Widzów: 650.

Spotkanie pomiędzy Serbią, a Litwą obfitowało w dużą ilość bramek. Znakomicie rozpoczęli Litwini, którzy w 39 minucie po bramce Povilasa Verenisa prowadzili 6:0. Później jednak nastąpiło momentalne obudzenie się zawodników z Serbii, którzy od 40 do 46 minucie strzelili cztery bramki! Gdy na tablicy wyników widniał rezultat 4:6, kolejne cztery bramki zdobyli podopieczni Rimantasa Sidaraviciusa i wygrali różnicą sześciu trafień.

4:10 - Dalius Vaiciukevicius (Dovydas Kulevicius, Darius Pliskauskas) 60'

Serbia: Lukovic (Vidakovic) - Jacob, Mirkovic, Fournier, Perowne, Kovacevic - Ristic, Milovanovic, Gabric, Sretovic, Mamic - Babic, Jankovic, Prokic, Tumbas, Kosic - Babic, Vucurevic, Ilic, Brkusanin, Ogrizovic.

Litwa: Dauksevicius (Kuzmicius) - Vezelis, Katulis, Bauba, D.Kumeliauskas, Kuliesius - Vysniauskas, Pliskauskas, Lelenas, Vaiciukevicius - Kieras, Alisauskas, Verenis, T.Kumeliauskas, Kulevicius - Visockas, Bosas, Zidkovas.

Kary: Serbia - 28 min, Litwa - 22 min.

Strzały na bramkę: Serbia - 27, Litwa - 53.

Widzów: 900.

W ostatnim sobotnim spotkaniu, jedni z faworytów grupy - Austriacy podejmowali reprezentację Holandii. Niespodzianki nie było i 2.500 kibiców w Tillburgu obejrzało porażkę swoich podopiecznych. Już w 33 sekundzie pierwszą bramkę dla Austrii zdobył Darcy Werenka. Co prawda w siódmej minucie był remis, dzięki skutecznemu uderzeniu Marcela Bruinsmy, ale trzy kolejne bramki zdobyli mający miażdżącą przewagę w strzałach Austriacy i wygrali 4:1.

Austria - Holandia 4:1 (2:1, 2:0, 0:0)
1:0 - Darcy Werenka (Thomas Koch, Oliver Setzinger) 1'
1:1 - Marcel Bruinsma (Levi Houkes, Bjorn Willemse) 7'
2:1 - Manuel Latusa (Marco Pewal, Patrick Harand) 15'
3:1 - Thomas Koch 27'
4:1 - Johannes Reichel (Christoph Harand, David Schuller) 28'

Austria: Divis (Starkbaum) - Setzinger, Koch, Welser, Trattnig, Werenka - Unterluggauer, Raffl, Kaspitz, Pock, Peintner - Lukas, Pewal, Latusa, P.Harand, Elick - Kirisits, Ch.Harand, Reichel, Schuller.

Holandia: Meierdres (Groeneveld) - Dalhuisen, Tanner, van Biezen, van Sloun, Teunissen - de Jong, Wurm, van Oorschot, van Schagen, Kars - Nazarov, Bruijsten, Willemse, Hagemeijer, Postma - Staats, van den Heuvel, Natte, Bruinsma, Houkes.

Kary: Austria - 24 min, Holandia - 8 min.

Strzały na bramkę: Austria - 43, Holandia - 18.

Widzów: 2.500.

W niedzielę zostaną rozegrane ostatnie spotkania Grupy A I dywizji. Najpierw trzeci w tabeli Japończycy zagrają z piątymi Litwinami, następnie Holandia zagra z Serbią, a na koniec będzie miało miejsce spotkanie o pierwsze miejsce w grupie, w którym Austria zagra z Ukrainą. Zwycięzca tego pojedynku zagra w Elicie.

6 Serbia 4 0 0 0 4 6:43 0

Czołówka klasyfikacji kanadyjskiej Grupy A I Dywizji MŚ w hokeju na lodzie po czwartym dniu:

P Imię i nazwisko Reprezentacja M B A PK
1 Kostiantyn Kasianchuk Ukraina 4 6 7 13
2 Andri Mikhnov Ukraina 4 3 9 12
3 Oliver Setzinger Austria 4 1 9 10
4 Oleksandr Materukhin Ukraina 4 6 3 9
5 Thomas Koch Austria 4 5 4 9

Niedzielne mecze: 13:30 - Japonia - Litwa 17:00 - Holandia - Serbia 20:30 - Austria - Ukraina